banner200
banner235
banner225
22 Ağustos 2016 Pazartesi 19:02
Öğretmene de 'FETÖ' formu
banner188
banner213
banner230

15 Temmuz darbe girişiminin ardından en fazla personelin uzaklaştırıldığı kurum olan Milli Eğitim Bakanlığı, formla cemaat üyesi belirlemeye başladı. Manisa Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burğut, imzasıyla 19 Ağustos’ta tüm okul müdürlüklerine gönderilen yazıda personelin bilgileri istendi. Yazıda, “FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, devletimizin birimlerine ve halkımıza kast ederek darbe girişiminde bulunduğu” ifade edildi.

19 Eylül 2016 tarihinde yeni eğitim öğretim yılının ilk yarısının başlayacağı okullarda 1 Eylül itibarıyla öğretmenlerin mesleki eğitim kapsamında seminer faaliyetlerinin başlayacağının ifade edildiği yazıda “1 Eylül 2016 tarihinden itibaren ekte gönderilen formun tüm personele doldurtturulup imzalattırılara, beyandan kişi kendisi sorumludur bilgisi verilerek, üst yazı ile birlikte müdürlüğümüze ivedi bir şekilde gönderilmesi hususunda gereğini rica ederim” ifadeleri kullanıldı. Yazının ekinde gönderilen formda, personeli adı, soyadı ve unvanı ile birlikte 9 soru soruldu. Sorular şöyle: “Sendikası; üyesi olduğu vakıf veya dernek; abonesi olduğu gazete, dergi ve yayınlar; 17 - 25 Aralık sonrası FETÖ dersane, yurt ve okullara öğrenci gönderme durumu; Asya Finans’ta kapatılmış da olsa hesabı var mı; sosyal medya hesabınız var mı”

‘Ben sorumluyum’

Personelden, formdaki sorulara verdiği yanıtlara açıklama yapması da istendi. Ayrıca personelin tüm formu doldurduktan sonra imzalaması gerektiği belirtildi. Formun imza kutucuğuna, “Beyanımın sorumluluğunu onaylıyorum” ifadelerinin de eklenmesi dikkat çekti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 22.08.2016 19:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol