banner200
banner222
07 Eylül 2016 Çarşamba 13:40
Odaları boşalttırılıyor... Barış Akademisyeni Kendir: Çocuklar öldürülmesin istedik
banner188
banner213
banner230

Kocaeli Üniversitesi'nde gece yarısı çıkan hukuksuz KHK ile ihraç edilen akademisyenlere odaları boşalttırılıyor. Odalarını boşaltmaya zorlanan akademisyenler, sabah üniversiteye gittiğinde ise içeri alınmak istenmemişti.

Kocaeli Üniversitesi'nde KHK ile ihraç edilen ve şimdi de odaları boşalttırılan akademisyenler yaptıkları açıklamalarda kararlarının arkasında olduklarını, pişman olmadıklarını ve haklı olduklarının kanıtlanacağını vurguladı.

Barış için Akademisyenlerin @BarisAkademik Twitter hesabından, ihraç edilen akademisyenlerin odalarında yaptıkları açıklamaların videoları paylaşıldı.

"Biz barış istedik, biz çocuklar öldürülmesin istedik"

Kocaeli Üniversitesi'nden atılan Barış Akademisyeni Hülya Kendir, "Hiçbir üzüntü ya da pişmanlık ifadesi görmeyecekler. Biz barış istedik. Biz çocuklar öldürülmesin istedik. Bu odada ders aralarında girip bilgisayarda bir çocuğun daha öldürüldüğünün haberini almak hiç kolay değildi. Sonra tekrar derse girip barışı anlatmak, özgürlüğü anlatmak hiç kolay değildi. Ama bunları yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu kısa bir veda. Öğrencilerimizi de bu okulu da hiç kimselere bırakmayacağız" dedi.

Kocaeli Üniversitesi'nden ihraç edilen 39 akademisyen arasında 'Barış İçin Akademisyenler' oluşumunun bildirisine imza atan 20 akademisyen de bulunuyordu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 07.09.2016 13:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol