banner200
banner222
08 Nisan 2016 Cuma 12:00
Nusaybin şehitleri için askeri tören
banner188
banner213
banner230

Nusaybin İlçesi'nde PKK'li teröristlere yönelik düzenlen operasyonlarda dün şehit olan Binbaşı Ahmet Karaman'ın naaşı İstanbul Pendik'e, Emniyet Amiri Zafer Kurt'un naaşı ise Ankara'ya uğurlandı.

Şehit Binbaşı Ahmet Karaman ve Emniyet Amiri Zafer Kurt için Mardin 70'inci Mekanize Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Vali Ömer Faruk Koçak, 7'inci Kolordu Komutanı İbrahim Yılmaz, 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile şehit aileleri katıldı.

Törene katılan şehit yakınları, teröre tepki gösterirken, Vali Koçak ve Korgeneral Yılmaz, şehit yakınlarıyla konuşarak, teselli etmeye çalıştı. Saygı duruşu işe başlayan tören, şehitlerin özgeçmişlerinin okunması ile devam ederken, törende konuşan Jandarma Binbaşı Orhan Veli Saykı "Ülkemizdeki huzur ve güven ortamını bozmak halk üzerinde korku yaratmak maksadıyla hendek kazıp barikat kurarak personelimize kahpe ve sinsice saldırarak vatandaşlarımızı silah zoruyla canlı kalkan gibi kullanarak araç yakıp, yol kesip, seyahat özgürlüğüne engelleyerek masum insanları ve beşikteki bebekleri dahi bombalamak suretiyle öldürerek maskesini düşürmüş. Ve kirli yüzünü tekrar göstermiştir. Hukuku, insan temel ve hak özgürlüklerini eşitliği ve demokrasiyi dilinden düşürmeyen ancak devletin sunduğu tüm bu haklardan faydalanarak insanlığa, hukuka, demokrasiye ve özgürlüğe tamamen aykırı ve ters en alçak cinayetleri işleyenler ve bu cinayetlere alkış tutanlar şunu asla unutmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti kanunları önünde yaptıkları bu caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerdir. Bizler bölücü terör örgütünün amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevlerimize daha azman bir inanç azim ve kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

Şehit yakınlarının gözyaşlarına hakim olamadığı törende, Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun'un okuduğu duanın ardından şehit naaşları memleketlerine uğurlandı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 08.04.2016 12:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol