banner200
banner222
19 Eylül 2016 Pazartesi 12:00
New York'ta 'terör' alarmı
banner188
banner213
banner230

Birleşmiş Milletler (BM) 71. Genel Kurul Toplantıları’nın başlaması nedeniyle, aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu 193 dünya liderinin New York’a gelişi öncesinde Manhattan’ın Chelsea bölgesinde, 23. Sokak ile 6. Cadde yakınlarında patlayan ve sonradan elle yapılmış bomba düzeneği açıklanan olayın ardından, aynı bölgede 27. sokakta, kablolar ile bir cep telefonuna bağlı, patlamaya hazır halde bir düdüktencere bulundu.

New York polisinin yanı sıra FBI ve gizli servis elemanlarını alarma geçiren terör tehditleri ve bulguları pazar günü de sürdü. New York’a sınır eyalet olan New Jersey’e bağlı, Newark Uluslararası Havalimanı’nın bulunduğu Elizabeth kentindeki bir tren istasyonunda 5 şüpheli paket bulundu.

Uzaktan kumandarobotlarla müdahale edilen şüpheli paketlerden biri, müdahale sırasında patladı. Öteki 4 şüpheli paketin de kontrollü olarak patlatılmaya çalışıldığı belirtildi.

Elizabeth kenti ile Newark Havalimanı ve Manhattan arasındaki tren seferlerinde, şüpheli paketler yüzünden uzun süreli gecikmeler yaşandı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.09.2016 12:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol