banner200
banner235
banner225
23 Ağustos 2016 Salı 11:40
Naim Süleymanoğlu'ndan 'Fethullah Gülen' iddiası: Birkaç tokat vurmuş...
banner188
banner213
banner230

Halterci Naim Süleymanoğlu, TSK içindeki bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından, Ankara'nın Washington'dan iadesini istediği Fethullah Gülen'e ilişkin çarpıcı iddialar ortaya attı.

"Gülen, 1990'da aranırken Burdur'da yakalanıp İstanbul'a getiriliyor. MİT'in Beşiktaş Yıldız'daki merkezinde sorguya çekiliyor. Onu sorgulayan da, şu an emekli olan MİT'çi bir akrabam. İfadesinde 'Şeker ve tansiyon hastasıyım' demiş. Bir süre sonra da Ankara'dan gelen bir telefonla serbest bırakılmış. Benim akrabam da birkaç tokat vurmuş" diyen Süleymanoğlu, Sabah gazetesinden Erhan Öztürk'e yaptığı açıklamada, "Akrabam olduğunu öğrenince bana karşı olumsuz haberler yaptırmaya başladı" ifadelerini kullandı.

Süleymanoğlu'nun sözleri şöyle:

1990'lı yıllarda spor camiasından bunlarla direkt veya dolaylı olarak çok sayıda insan sohbetlerine gidip onlara yakınlık gösteriyordu. Beni hem koruma polisim hem de devletin önemli yerlerinden vatansever tanıdıklarım, 'Sakın toplantılarına katılma. Dikkatli ol. Sen şimdi gündemdesin. Dünya, Türkiye seni konuşuyor. Bunların şovuna alet olma' diyerek uyardı. FETÖ toplantılarına katılmadığım için beni hedef seçtiler. İlerleyen dönemlerde koruma polisim alındı. Önemli yerlerde yöneticilik yapmamı engellediler. Tekliflerine hayır deyince bana kafayı taktılar.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.08.2016 11:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol