banner200
banner222
23 Şubat 2016 Salı 13:21
Mutlu eden kulaklık satışa sunuluyor
banner188
banner213
banner230

Müzik dinlemek artık sizi daha mutlu edecek. Nasıl mı? “Nervana” isimli bir teknoloji firması, beyinde üretilen dopamin hormonunun üretimini arttıracak bir kulaklık ürettiğini bildirdi. Mutlu ve keyifli olma, bağımlılık kazandırabilecek şeylere dayanıklı olma, hızlı öğrenme, daha iyi motive olma ve hızlı odaklanabilme gibi oldukça yararlı etkileri bulunan dopamin hormonu, üretilen bu kulaklık sayesinde daha hızlı bir şekilde sağlanıyor.

Dopamin hormonunun birçok farklı etkisi vardır. Bu etkiler arasında mutlu ve keyifli olma, bağımlılık kazandırabilecek şeylere dayanıklı olma, hızlı öğrenme, daha iyi motive olma ve hızlı odaklanabilme gibi oldukça yararlı şeyler bulunur. Bu etkilerinden dolayı son derece yararlı olarak değenlendirebileceğimiz dopamin hormonu, Nervana’nın ürettiği kulaklık sayesinde daha hızlı salgılanabiliyor. Kulaklığın dopamin hormonunu salgılamak adına izlediği yol, beynin izlediği yol ile hemen hemen aynı: elektrik akımı. Kulaklıkta bulunan iletkenler sayesinde vücuda elektrik sinyalleri gönderen kulaklık, beynin farklı bölümlerinin uyarılmasını sağlıyor ve dopamin üretimi hızlanıyor.

SATIŞA SUNULMAYA HAZIR

Kulaklıkta bulunan iletkenler sayesinde vücuda elektrik sinyalleri gönderen kulaklık, beynin farklı bölümlerinin uyarılmasını sağlıyor. Böylece müzik dinlemenin verdiği mutlulukla birlikte iletilen dopamin hormonu, bu kulaklık sayesinde daha hızlı salgılanarak mutluluğunuzu tetikleyecek. İlk olarak Las Vegas’ta düzenlenen Consumer Electronics Show’da tanıtılan kulaklık yakın zamanda satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.02.2016 13:21
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerBilim-Teknik
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol