banner200
banner235
banner225
17 Mart 2016 Perşembe 15:00
Mustafa Koç'un mezarına 24 saat koruma
banner188
banner213
banner230

21 Ocak'ta geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Zincirlikuyu'daki aile kabristanına defnedilmişti.

Sabah yazarı Bülent Cankurt, genç yaşında yaşamını yitiren Mustafa Koç'un mezarında, 24 saat nöbet tutulduğunu iddia etti.

3 VARDİYA GÜVENLİK

Cankurt, Sabah Gazetesi'nde yer alan haberinde 'Başta inanmasam da, araştırınca doğru olduğunu öğrendim. Koç Holding, Mustafa Koç'un mezarını koruması için altı kişi görevlendirmiş. İkişer kişi olarak üç vardiya nöbet tutan güvenlik görevlileri, mezarın etrafında kuş uçurtmuyor' diye yazdı.

DEDESİNİN NŞI ÇALINMIŞTI

Mustafa Koç'un dedisinin naaşının 1996 yılında çalındığını hatırlatan Cankurt, "Bazılarınız 'Bu güvenliğe ne gerek var?' diye düşünebilir ama sebebini öğrenince hak vereceksiniz. Mustafa Koç'un mezarının başında 24 saat nöbet tutulmasının sebebi, naaşının çalınmasını önlemekmiş. Çünkü, Mustafa Bey'in 25 Şubat 1996 yılında Antalya'da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden dedesi, ünlü işadamı Vehbi Koç'un naaşı, fidye için Ekim 1996'da çalınmıştı. Koç Ailesi, benzer bir olay yaşamamak için haklı olarak böyle bir tedbir almış" diye yazdı.

SABANCI AİLESİ DE TEDBİR ALMIŞ

Yazıda ayrıca bu uygulamanın Sakıp Sabancı'nın mezarında da yürütüldüğünü, görevlilerin 24 saat nöbet tutulduğunu söyledi

Mustafa Koç'un son paylaşımı

Mustafa Koç'un tabutunda ne yazıyor?

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.03.2016 15:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol