banner200
banner222
23 Haziran 2016 Perşembe 13:40
Murat Karayılan'dan belediye tehtidi: Kayyumlara saldırırız
banner188
banner213
banner230

ANF'de yer alan habere göre PKK Yürütme Komitesi üyesi Karayılan, HDP'li belediye başkanlarının görevden alınması için hazırlanan düzenlemeye ve devam eden çatışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Karayılan, Doğu ve Güneydoğu'da belediyelere kayyum atanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Eğer onlar belediyelere el koyarsa, yerine kimi belediye başkanı yaparsa, onu hedefleriz. Bunu açıkça söylüyorum. Yani onlar artık savaşı genişletmek istiyorlar ve bunu bize dayatıyorlar. Tabii ki biz de gereken cevabı veririz." dedi.

Röportajdan bir bölüm şöyle:

Şimdi, PÖH ve JÖH şehirlerdeki savaşlarda yetersiz olunca, Daiş, El Nusra ve Ehrar El Şam’ın şehir savaşlarında yetkin olduğunu düşünmüş olacaklar ki, onları Cizre’ye getirme kararı aldılar. 300 savaşçıyı Cizre’ye getirdiler ve savaştırdılar. Nusaybin’de ve Sur’da da savaştırdılar. Bunları iyi biliyoruz. Ama bunları gizlediler. Örneğin bu insanların yüzleri kapalı ama telsizlerde Türkçe ya da Kürtçe değil Arapça muhabere yapıyorlardı.

Erdoğan, yeni dönemin Saddam’ıdır. Her yerde Kürtlere karşıdır. Rojava’da da, Güney’de de, Doğu’da da, Kuzey’de de. Bunun için kimse doğru yoldan şaşmamalıdır. Özellikle de AKP içinde yer alanlar. Onları da uyarmak istiyorum. Bundan sonra AKP’nin içinde yer almak, Kürdistan üzerindeki katliam ve soykırıma katılmaktır. Kendine ‘Kürdüm’ diyen herkesin AKP’den çıkması gerekmektedir. Kimse AKP’de kalmamalı. Kürdistan’da AKP’de kalmak suçtur. Çünkü AKP bu şehirleri yıktı, köyleri yıktı; Kürdistan’da katliam yürüttü. Her gün her gün halkımıza savaş ilan ediyor. ‘Bu topraklardanım’ diyen hiç kimse, ister Kürt olsun, ister Arap olsun, isterse de farklı bir kültürden olsun,  AKP’de kalmamalıdır.

Şimdi AKP savaşı genişletiyor; var olan köprülerin hepsini uçuruyor. Eğer onlar belediyelere el koyarsa, yerine kimi belediye başkanı yaparsa, onu hedefleriz. Bunu açıkça söylüyorum. Yani onlar artık savaşı genişletmek istiyorlar ve bunu bize dayatıyorlar. Tabii ki biz de gereken cevabı veririz. Kürt halkının mevzilerini koruyabiliriz.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.06.2016 13:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol