banner200
banner235
banner225
26 Mart 2016 Cumartesi 05:40
Muhtarları 'Cumhurbaşkanı' adıyla dolandırıyorlar
banner188
banner213
banner230

Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, kent merkezi ve köylerde görev yapan 250 muhtarın cep telefonuna “TC Muhtarlar Koordinasyonu” adıyla mesaj gönderildiğini ve bu mesajlarda Cumhurbaşkanlığıyla iletişimlerini kolaylaştıracağı iddiasıyla dergi ve web sitesi için verilen hesaba 21 Mart’a dek 30 TL yatırmaları istendiğini söyledi. Duran Koç, bu dolandırıcılık girişimi konusunda muhtarları uyardıklarını söyledi.

‘İnanır gibi olduk’

Muhtar telefonlarının internette yer alması nedeniyle zaman zaman çeşitli kişiler tarafından aranarak dolandırılmak istendiklerini söyleyen Koç, “Cumhurbaşkanımızla iyi bir diyaloğumuz olduğunu bildikleri için bu konuda bizleri işletmeye çalıştılar. Bizlerden bir şeyler koparmaya gayret ettiler. İlk etapta inanır gibi olduk. Gerçekten böyle bir dergi çıktıysa hemen üye olalım dedik. Ve bizim muhtarlar konfederasyonumuz ile Cumhurbaşkanımızın özel kalemini aradık. Araştırdığımızda bunun doğru olmadığını gördük” dedi.

İşte o mesaj

Muhtarlara gelen mesaj şöyle: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınma ve gelişimine katkı sunan siz değerleri muhtarlarımızın, Cumhurbaşkanlığı ile duygu, düşünce, şikâyet ve önerilerinin sağlanmasını kolaylaştıracak, T.C. Muhtarlar İletişim Koordinasyon dergisi ve web sitesine üye olmaları gerekmektedir.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.03.2016 05:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol