banner200
banner235
banner225
31 Ağustos 2016 Çarşamba 11:20
Milli Eğitim Bakanı'ndan 'Pokemon' talebi
banner188
banner213
banner230

Fransa Milli Eğitim Bakanı Najat Vallaud-Belkacem, yarın başlayacak eğitim-öğretim yılı öncesinde kameraların karşısına geçti. Dünyasarsan Pokemon-Go oyunu Fransa'da tartışma başlattı. Bazı ender bulunan ve oyunun ilerlemesi için anahtar rol oynayan "Pokestop" ve "Arenes İndesirables" gibi Pokemon'ların, okullara saklanması eğitimcileri endişelendirdi.

Yeni eğitim yılının başlaması dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan Belkacem, "Niantic firmasından okullara Pokemon koymamalarını istedim" dedi.

Fransa Milli Eğitim Bakanı Najat Vallud Belkacem, dünyada büyük bir çılgınlıkla takip edilen oyunun yaratıcısı Niantic firmasıyla temasa geçerek, okullara "pokemonların" saklanan önlenmesini istediğini söyledi.

Bakanlık yetkilileri, okul binalarının dışında olduğu gibi, bina içinde de bulunan Pokemon'ları yakalamak isteyen öğrenciler nedeniyle okul düzeninin bozulmasından endişe ediyor. Ama asıl kaygılandıran durum ise yabancıların Pokemon yakalamak için okul binalarına kitleler halinde akın etmeleri riski. Bakanlık özellikle güvenlik nedeniyle Niantic yetkilileriyle görüşme talep ettiklerini bildirdiler. 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 31.08.2016 11:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol