banner200
banner235
banner225
04 Mayıs 2016 Çarşamba 17:40
MHP'de sular durulmuyor.. Akşener yanlılarının kaldığı oteli bastılar
banner188
banner213
banner230

Meral Akşener'in destekçilerinden Ali Aydın ile Çanakkale eski milletvekili Kürşat Tuna'nın da aralarında bulunduğu bir grup, kongre çalışmaları kapsamında Mersin'e gelerek çalışmalar başlattı. Mersin’de çeşitli temaslarda bulunan muhalif grup merkez Mezitli İlçesi’nde dün Liva Otel’de akşam saatlerinde MHP Yenişehir İlçe Başkanı Zeki Öztürk ile buluştu. Bu grubun otelde toplantı yaptığını haber alan yaklaşık 10 kişilik  ülkücü grup otele girerek, Akşener adına çalışma yapan grubun Mersin'i terk etmelerini istedi. Cep telefonu ile çekilen ve sosyal medya Fecebook hesabından da paylaşılan baskın görüntülerinde şu sözler yer alıyor:

Ülkücüler birbirini kemerle dövü

"Sizin bu gece burada bulunmanızı istemiyoruz. Burada olmanızdan rahatsızız. Bu gece buradan ayrılın. Şahsınızla herhangi bir problemimiz yok. Ancak Genel Başkanımızın aleyhinde hiçbir organizasyona izin vermeyeceğimizin de bilinmesini istiyoruz. Bu organizasyonun içinde her kim olursa olsun karşısında olacağız. Hareketin mevcut lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'dir. Biz evlatları olarak buradayız. Biz ülkü ocaklılar olarak buradaki tavrınızdan, gelişinizden, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin varlığını bile bile hala bu organizasyonları yapmanızdan dolayı rahatsızız. Ülkü Ocakları olarak tavrımız net. Hepiniz de bunu biliyorsunuz. Şahsınıza saygım sonsuz ama Ülkü Ocaklı gençler olarak, ilçe başkanımız da burada, hala ilçe başkanı olmasına rağmen rahatsızsa istifa etsin. Burada başka işlerin, organizasyonların içindesin. Hiç doğru değil.”
Meral Akşener adına çalışmalar içinde olduğu ifade edilen asker emeklisi Ali Aydın ise, grubun tepkisine karşılık Mersin'in kendisinin memleketi olduğunu belirterek, "Burada benim evim var. Ben aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir parçasıyım. Ve görev sürecimde de ülkücülüğümü saklamadım. Biz buraya geldik il başkanımızı, belediye başkanımızı ziyaret ettik. Bu tavrınız hiç hoş değil” cümlelerini kullanıyor.

İki taraf arasında bir süre devam eden tartışma, otel güvenliği ve polisin araya girmesiyle büyümeden önlendi. Ülkücüler "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganlarıyla otelden olaysız bir şekilde ayrıldı.

"ŞIK OLMADI"

MHP Yenişehir İlçe Başkanı Zeki Öztürk ise şu değerlendirmede bulundu:

“Beni toplantıya çağırdıkları için katıldım. Biz konuşurken, Ülkü Ocakları mensubu 10 kişi bir anda içeriye girdi. Aralarında bulunan bir sözcü, ‘Bu kenti derhal terk edin” diyerek tehditlerde bulundu. Bana, ‘Sen hala ilçe başkanısın, senin burada ne işin var?’ diye sordular. Bende davete icabet ettiğimi söyledim. Misafirlere böyle davranılmaması gerektiğini söyledim. Sonuçta onlarda partilimiz bu hareketin içende yer alan arkadaşlarımız. Aramızda sadece tartıştık, kavga söz konusu değil.” Dün de Adana'da genel merkeze muhalif grubun basın toplantısı benzer bir saldırıya uğramıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.05.2016 17:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol