banner200
banner222
23 Eylül 2016 Cuma 21:00
Metrobüsteki saldırının ardından İBB Meclis'inde  'Şoföre Özel Kabin' önerisi
banner188
banner213
banner230


Kösedağı, yaralılara şifa dileyerek başladığı konuşmasında, Avrupa'da olduğu gibi şoförü yolcudan ayıran kabinlerin yapılması önerisinde bulundu.

Metrobüs D-100'deki araçların üzerine uçtu: 11 kişi yaralandı

Metrobüslerin yeterli teknik bakımdan geçmediğini savunan Kösedağı, “Metrobüslerin seferleri bittikten sonra kapsamlı bir araştırma yapılmasını talep ediyoruz. Böylece boşalan frenlerden, kilitlenen direksiyonlardan oluşan kazaların önüne geçmiş oluruz" dedi.

Metrobüs şoförlerinin özel sürüş eğitimiyle, ciddi bir psikolojik ve halkla ilişkiler eğitiminden geçirilmesi talebinde bulunan Kösedağı,“Metrobüs yolları çok dar, bir şoförün sürekli olarak o yolları kullanması kolay değil. Bu yüzden metrobüs şoförlerine özel eğitim verilmesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu. Metrobüs yolunda hız limiti uygulaması getirilmesi gerektiğini savunan Kösedağı, “Bunların hepsinin dışında İstanbul'un trafiğini kurtaracak tek çözüm raylı sistemdir. Tekerlekli araçların İstanbul trafiğini çözme şansı yoktur. O yüzden Bakanlık ve İBB ile birlikte ortak bir çalışma başlatıp, metrobüs güzergahının durdurulup, metro güzergahına alınmasını talep ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.09.2016 21:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol