banner200
banner222
30 Eylül 2016 Cuma 13:40
Metin Feyzioğlu'ndan Erdoğan'a sert Lozan yanıtı
banner188
banner213
banner230“Lozan Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur” diyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “‘Seslensen sesin duyulacak’ denilen Ege adalarını alamadık serzenişinin muhatabı, gölgesinden korkan despot sultan Abdülhamit'in donanmayı Haliç'te çürütmesinin sonucudur. Milli Mücadele kahramanlarının elinde savaş gemisi ve yeterli asker mi vardı ki, alsalardı.” şekinde sözleriyle Erdoğan yanıt verdi. Açıklamasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Suriye iç savaşı ile ilgili “Emevi Camii’nde Cuma namazı kılcağız” ifadelerine gönderme yapan Feyzioğlu, “Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkelerini felakete sürüklemeye pek hevesli maceraperestlerden farkı, kahramanlığının yanında nerede durması gerektiğini bilmesidir. Emevi camiinde cuma namazı kılacağız diye Türkiye'yi Ortadoğu'nun kanlı bataklığına dönüştürmek üzere olanların kendileri ve ülkeleri için en hayırlı olanı, bir an önce Atatürk'ten ders almaları olacaktır.” dedi.

Metin Feyzioğlu’nun açıklaması şöyle:

“Lozan Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur. 1. Dünya Savaşı sonunda sadece İç Anadolu'ya hapsedilmiş bir milletin kurtuluş mücadelesi sonunda tekrar kazandığı Anadolu ve Trakya'ya sahip olduğunun belgesidir.

"Lozan'da imparatorluğu verdiler" iddiası, en hafif ifadeyle derin bir bilgisizliğin dışa vurumudur.

"Seslensen sesin duyulacak" denilen Ege adalarını alamadık serzenişinin muhatabı, gölgesinden korkan despot sultan Abdülhamit'in donanmayı Haliç'te çürütmesinin sonucudur. Milli Mücadele kahramanlarının elinde savaş gemisi ve yeterli asker mi vardı ki, alsalardı.

Dünyanın gördüğü en büyük asker ve devlet insanlarından olan Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkelerini felakete sürüklemeye pek hevesli maceraperestlerden farkı, kahramanlığının yanında nerede durması gerektiğini bilmesidir.

Emevi camiinde cuma namazı kılacağız diye Türkiye'yi Ortadoğu'nun kanlı bataklığına dönüştürmek üzere olanların kendileri ve ülkeleri için en hayırlı olanı, bir an önce Atatürk'ten ders almaları olacaktır.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 30.09.2016 13:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol