banner200
banner222
19 Temmuz 2016 Salı 18:20
MEB'de 'darbe': 15 bin 200 personel açığa alındı, 21 bin öğretmenin lisansı iptal edildi
banner188
banner213
banner230

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin 200 kamu personelinin açığa alınarak, bu kişiler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

MEB'in resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, bakanlık olarak "cemaatle ile irtibatlı kamu personeline" yönelik kapsamlı bir çalışma yürütüldüğü belirtilerek, şöyle denildi:

"Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantıcuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu teşebbüs devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir. Bu olay da göstermiştir ki, mezkûr terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır. Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları devam etmekte olup, kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir."

21 BİN ÖĞRETMENİN LİSANSI İPTAL

AKP'nin 15 Temmuz operasyonu sürüyor. NTV'de yer alan habere göre, Milli Eğitim Bakanı özel kurumlarda görev yapan 21 bin öğretmenin lisansını iptal etti.

Bu isimlerin ne devlet ne de özel kurumlarda öğretmenlik yapamayacağı belirtiliyor.

DARBE SONRASI, TÜM TÜRKİYE'DE BÜYÜK OPERASYON... 28 BİN 212 KİŞİ GÖREVDEN ALINDI

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.07.2016 18:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol