banner200
banner235
banner225
13 Mart 2016 Pazar 14:20
Manisa'da katliam... Zehirlendiler
banner188
banner213
banner230


Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Erbirliler, Barbaros Mahallesi'ndeki ile birlikte son bir yıl içindeki beşinci zehirleme olayının meydana geldiğine dikkati çekip, 100'ü aşkın köpeğin katledildiğini söyledi.

Erbirliler, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi'ne giden yolda telef edilen köpekler arasında, burada yer alan evlerin bahçelerindeki sahipli köpeklerin de olduğunu söyledi. Bir yılda beş zehirlenme olayını tek kişinin yapmış olamayacağını vurgulayan Erbirliler, "Yapsa da kadar geniş çaplı olması mümkün değil. Biz artık seri hayvan katillerini arıyoruz. Barbaros Polis Merkezi'ne şikayette bulunuldu. Araştırılması için dilekçe verildi" dedi.

Daha önceki köpek katliamlarının faillerinin bulunamadığını hatırlatarn Erbirliler, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Yunusemre ve Şehzadeler Belediyeleri'nin zan altında olduğunu kaydetti. Erbirliler, "Üç belediye bir araya gelip bu lekeyi temizlemeli. Bunu yapanlar sadist olmalı. Zaten Manisa büyükşehir olduktan sonra hayvanlar kaderine terkedildi. Kimse sorumluluk kabul etmiyor. Kısırlaştırma yok, önlem almak yok. Köpekler toplanıyor, başka yere bırakılıyor. Ya da böyle zehirleniyor" diyerek, tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.03.2016 14:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol