banner200
banner235
banner225
17 Haziran 2016 Cuma 15:19
Maliye Bakanı Ağbal'dan taşeron açıklaması
banner188
banner213
banner230

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Çorum’a gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çorum Valiliği önündeVali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı. Bakan Ağbal, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun taşeron işçilerle ilgili yapılacak düzenlemeyle ilgili sorusu üzerine Bakan Ağbal, taşeron çalışanlarla ilgili Çalışma Bakanlığı ile birlikte çalışma yürüttüklerini söylereyerek, "Çalışmalarımız devam ediyor. Hükümet olarak taşeron çalışanlarla ilgili seçim beyannamemizde bir çalışma yapacağımız bu konuda bir düzenleme yapacağımız hususu açıktı.

YAKINDA AÇIKLAMA YAPACAĞIZ

Çalışma Bakanlığı ile birlikte bu çalışmaları yürütüyoruz. Bu uygulamanın yapılacağı bazı bakanlık ve mahalli idarelerle uygulamanın içeriği ve teknik detayları çalışıyoruz. İstiyoruz ki bu çalışma ortaya çıktığında her bakımdan çalışma tamam olsun. Hem çalışanlar bakımından istedikleri bekledikleri sonuç elde edilsin hem de öbür tarafta da kamu hizmetlerinin sunumunda yeni getireceğimiz istihdam modeli katkı versin. Çalışmalarımız tamamlanma aşamasına doğru gidiyor. Yakında zaten bittiğinde Başbakanımız ile birlikte açıklama yapacağız" dedi. 

Bakan Ağbal, Çorum'u bugünden daha iyi noktaya taşıyacaklarını da söyleyerek "Çorum Çorumlu tüm hemşerilerimizin gönüllerinin merkezi" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.06.2016 15:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol