banner200
banner235
banner225
27 Haziran 2016 Pazartesi 13:00
Makam şoförünü itfaiye koordinatörü yapan Türel'den Aylin Nazlıaka'ya yanıt
banner188
banner213
banner230

 

Türel, Çam'ın eski makam şoförü olduğunu belirterek fotoğrafı twitter'dan paylaştı. Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın "Makam şoförünü koordinatör yapmış" diyerek twitter'dan eleştirdiği Türel, 'Gaf kraliçesi' diye seslendiği Nazlıakaya'ya, “Kaçak kullandığın sular bu yangını söndürmez" diye yüklendi.

Kumluca ilçesi Erentepe Mahallesi'nde çıkan orman yangınında, cumartesi günü öğle saatlerinde 5 arkadaşıyla birlikte alevlerin arasında kalan Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi Batı Koordinatörü Mehmet Çam, son anda kurtarıldı. Mehmet Çam, bu sırada yanında gördüğü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile kucaklaştı.

Başkan Türel yaşananları twitter'den, o anın fotoğrafı ve “Mehmet Çam, Büyükşehir İtfaiye Batı Koordinatörü. Benim eski makam şoförüm. Ateş içindeki arkadaşlarıyla kurtulur kurtulmaz gözyaşlarıyla kucaklaştık. Şükürler olsun" yazısıyla paylaştı.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, bu paylaşımı “150 hektar yandı, kül oldu. Meğerse Belediye Başkanı makam şoförünü itfaiye koordinatörü yapmış. Bozacının şahidi şıracıymış" diyerek eleştirdi.
Nazlıaka'nın twitter'dan yaptığı bu açıklamaya Belediye Başkanı Türel'in cevabı sert oldu.

“Kaçak kullandığın sular bu yangını söndürmez Aylin Nazlıaka" diyen Türel, milletvekili için 'Gaf kraliçesi' yakıştırmasında bulundu.

Türel, twitter'dan yaptığı açıklamada, Kumluca Erentepe'de çıkan orman yangınında alevlerin içinden kurtarılan Mehmet Çam'ın 19 Eylül 2006'da KPSS ve ardından 80 puan aldığı mülakat sınavıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde itfaiye eri olarak göreve başladığını açıkladı. Çam'ın İtfaiyecilik Yüksekokulu mezunu olduğunu belirten Türel, “2008 yılında kısa süreliğine gelecek vadeden bir genç olarak güvenimize mazhar olarak sadece 2 ay geçici makam şoförlüğümü yapmış, sonrasında asli görevine dönmüştür" dedi.

Türel, Çam'ın 2011 yılında, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın döneminde, Serik Haskızılören Köyü'nde yaşanan sel felaketinde gösterdiği büyük mücadele neticesinde başarı belgesi aldığını aktardı. Çam'dan 'Kahraman' diye bahseden Türel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“9 yıl 7 aylık Büyükşehir Belediyesi tecrübesi ve liyakatiyle şu anda İtfaiye Batı Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Kahramanca ateşlerin içinde görevini yaparken hayati tehlike atlatan, canı pahasına mesleğini icra ederken son anda hayata dönünce gözyaşları ile bağrımıza bastığımız görevlimizi böylesine cahilce ve gayri insani bir tutumla suçlamanız ancak evinde bile kaçak su kullanmaktan hüküm giyen birine yakışırdı."

NAZLIAKA'NIN KAÇAK SU KULLANMADIĞI MAHKECE İSPATLANMIŞTI

ASKİ'nin, Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya, ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı iddiasıyla açtığı dava reddedilmişti.

Aylin Nazlıaka'nın kaçak su kullanmadığı ispat edildi... Melih Gökçek'e karşı davayı kazandı

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.06.2016 13:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol