banner237
28 Nisan 2016 Perşembe 13:20
Mahkemeden şoke eden oral seks kararı

ABD’nin Oklohama eyaletinde yaşanan olayda 17 yaşındaki bir erkekle 16 yaşındaki bir kız arkadaş grubuyla birlikte parkta alkol aldıktan sonra genç kız bilincini kaybedecek derecede sarhoş oldu. Kızı evine bırakmayı teklif eden zanlı, kızı büyükannesinin evine götürdü

Genç kız o gece hastanede gözlerini açtığında kendisine cinsel saldırı muayenesi yapılıyordu. Öncesinde yapılan alkol testinde kanındaki alkol oranının en üst sınırda olduğu tespit edildi. Cinsel saldırı muayenesinde ise zanlının DNA’sı kızın bacağında ve ağız çevresinde bulundu.

Genç kız o gece yaşananlara dair hiçbir şey hatırlamadığını söylerken, zanlı ise kızın kendi rızasıyla cinsel birliktelik yaşandığını savundu.

Milliyet'in haberine göre; bölge savcılığı zanlıya kurbanı "oral sekse zorlama" suçlaması yöneltirken, mahkeme yargıcı davayı reddetti. Durum böyle olunca temyiz mahkemesine gidildi. Şoke eden temyiz kararında da savcılar alkolden bilincini kaybeden biri için kanunun geçerli olmayacağını belirtti. Hatta temyiz mahkemesinin kararında “Kurbanın oral seks sırasında tamamen bilincini kaybedecek derecede sarhoş olması durumunda, zorla oral seks eylemi gerçekleşemez” ifadesi kullanıldı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 28.04.2016 13:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol