banner200
banner216
13 Nisan 2017 Perşembe 16:21
Mahçupyan referandum kararını açıkladı
banner188
banner213


Karar Gazetesi köşe yazarı Etyen Mahcupyan, bugünkü köşe yazısında 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu ile ilgili olarak görüşlerini bildirdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir dönem danışmanlığını da yapan Etyen Mahcupyan, referanduma 'hayır' kararı aldığını ilan etti.

BİR AK PARTİ'Lİ NİYE HAYIR DER?

'Vereceğimiz kararda başkalarının ne düşündüğü bizim için referans olamaz' diyen Mahcupyan, yazısında 'Başkanlık sistemine her zaman taraftar olduğunu' da hatırlattı.

16 Nisan referandumunda 'hayır' diyeceğini net bir şekilde açıklayan Mahcupyan, 'hayır' deme nedenlerini de "Bir AK Parti'li niye hayır der?" başlıklı yazısında sıraladı.

TEK ADAM DÜZENİ...

Mahcupyan yazısında;

"...referandumda oyum ‘Hayır’ olacak… Çünkü 1) Önerilen tasarı başkanlık sisteminin ruhuna tümüyle ters 2) Bu tasarı suistimal edilmeye açık bir tek adam düzeni getiriyor 3) Eski sistemin kötü olması bizim de kötü bir sistem getirmemizi meşru kılmıyor 4) Apaçık yanlışı doğru diye savunmak ahlaki değil ve nihayet 5) Bu yönetim modeli AK Parti’ye, muhafazakarlara ve Türkiye’ye orta vadede büyük zarar verecek…" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 13.04.2017 16:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212