banner200
banner235
banner225
17 Haziran 2016 Cuma 18:40
Liseliler AKP'ye karne verdi
banner188
banner213
banner230Antalya'da Liseli Genç Umut üyesi öğrenciler, karne gününde tarihi Kale Kapısı'nda eylem yaptı. AKP için hazırladıkları sembolik karneyi pankart yapan grup, iktidarı sınıfta bıraktı. Liseliler AKP'ye 'yolsuzluk', 'gericilik' ve 'talan'dan 100 puan, 'laiklik', 'insan sevgisi' ve 'yardımseverlikten' sıfır verdi.

LİSELİLERİN EYLEMLERİ DİNDAR NESİL YETİŞTİRME PROJESİNE KARŞI BİR DURUŞ

Burada yapılan açıklamada, İstanbul Erkek Lisesi'nde öğrencilerin sırtlarını dönmesiyle başlayan eylemlerin kısa sürede birçok lisede karşılık bulduğu belirtildi. Bu eylemlerin AKP'nin 'dindar nesil yetiştirme' projesine bir karşı duruş, gerici ve cinsiyetçi politikalara sırtını çevirme anlamı taşıdığına dikkat çekilen açıklamada, Antalya'da ise muhalif öğrencilerin ailelerinin aranarak bir sindirme politikası yürütüldüğü iddia edildi.

"SARAY VE AKP BU YILDA GEÇER NOT ALAMADI"

Okullarda artık geleneksel hale gelen kutlamaların bile kaldırıldığı, kutlamaların yerine Kutlu Doğum Haftası, Fetih Şöleni gibi etkinliklerin alındığı belirtilen açıklama, "Biz bu yılı da başarıyla bitirdik ama saray ve AKP bu yıl da liselilerden geçer not alamadı" ifadeleriyle sona erdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.06.2016 18:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol