banner200
banner235
banner225
04 Şubat 2016 Perşembe 23:20
Lavrov'dan Türkiye için bir iddia daha: Ankara'nın yaptığını unutmayacağız
banner188
banner213
banner230

İtalyan Limes dergisine konuşan Lavrov, Rusya’nın birçok kez, Türkiye’deki terör tehdidinin artmasından ve Türkiye yönetiminin teröristlerle mücadele işbirliğine hazırlıksız olmasından duyduğu kaygıyı dile getirdiğini ifade etti. Lavrov, “Tüm çağrılarımıza rağmen Ankara, birkaç istisna hariç, Ortadoğu ve Afrika’ya terörist ya da aşırıcı gruplara katılmaya giden Rusya vatandaşlarının yakalanması ve Rusya’ya iade edilmesi konularında bizimle işbirliği yapmaktan kaçındı. Teröristlere yapılan bu yardımı unutmayacağız” şeklinde konuştu.

Türk halkıyla bir sorun yaşamadıklarını vurgulayan Lavrov, “Rusya yönetimi olarak, Suriye’de görev yapan askerlerimizin ölümünden doğrudan sorumlu olan Türkiye yönetiminin tepesindekilerle Türk halkı içinde yer alan eski ve güvenilir dostlarımızı eşit tutmuyoruz” dedi.

Rusya için teröristlerle mücadelenin, Suriye sorunun çözümü konusunda olduğu gibi, bir prensip meselesi olduğunu belirten Lavrov, “Bu yüzden Türk savaş uçağının bombardıman uçaklarımıza saldırması bizim tavrımızı değiştirmeyecektir” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı ayrıca, Su-24 savaş uçağının düşürülmesinden sonra Suriye’de yaşananlara etkisi olan tüm dış taraflar için gerçekçi olma zamanının geldiğini söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.02.2016 23:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol