banner200
banner222
04 Mayıs 2016 Çarşamba 14:00
Kurtulmuş'tan 'vize' açıklaması: Muhalefete suçlama
banner188
banner213
banner230
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara Ticaret Odasınca düzenlenen "Ankara'yı Seviyorum" kampanyası açılış töreninden sonra gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kurtulmuş, vize serbestesine ilişkin bir soruya, "Vize serbestesi konusunda Türkiye reform adımlarını büyük bir hızla gerçekleştirmeye çalıştı. Fakat maalesef Parlamento'daki beklediğimiz hıza kavuşamadı. Çünkü muhalefetin zaman zaman engellemeleri ile karşılaştı bu süreç. Sonuçta büyük oranda AB ile varılan mutabakat çerçevesindeki atılması gereken adımların önemli bir kısmı atılmıştır. Türkiye samimi olduğunu ciddiyetle ortaya koymuştur. Bu konuyu rahatlıkla aşabileceğimizi ümit ediyorum" diye konuştu.

ABD'YE İSTİHBARAT VERİLMESİNE RAĞMEN IŞİD HEDEFLERİNİ VURMADIĞI" İDDİALARI

"ABD'ye istihbarat verilmesine rağmen IŞİD hedeflerini vurmadığı" iddialarının sorulması üzerine Kurtulmuş şu yanıtı verdi:

"Çok önemli, kritik bir süreçteyiz. Bir takım teyit edilmemiş haberlere istinat ederek, bazı yorumlar yapmayı herhalde beklemezseniz. Ama çok açık bir şekilde ifade etmemiz lazım; DAEŞ'in hem potansiyeli hem uluslararası alanda gelmiş olduğu bu eylem yapabilme kapasitesi uluslararası camiada çok ciddi bir koordinasyonu ve iş birliğini zorunlu kılmıştır. DAEŞ ve diğer terör örgütleri ile bir cephe oluşturulması şarttır. Sadece yorumlar üzerinden hareket etmeyiz. Teröre karşı iyi kötü ayrımı yapılmamalı."

"ÇOK CİDDİ İDDİALARI BARINDIRAN BİR SORUŞTURMA YÜRÜTÜLÜYOR"

Sahte reçete operasyonu ile ilgili olarak Kurtulmuş, "Çok ciddi iddiaları barındıran bir soruşturma yürütülüyor. Muhtemel her veri üzerinde titizlikle çalışılıyor. Soruşturma aydınlatılacak. Gerçek neyse ortaya konulacaktır" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.05.2016 14:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol