banner200
banner222
22 Şubat 2016 Pazartesi 20:40
Kurtulmuş: Bombacı PYD bölgesinden
banner188
banner213
banner230

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle:

Biz hükümet adına resmi açıklamayı yaparken elimizdeki net bilgilerle hareket ederiz. Her sözü kamuoyunu bilgilendirmek açısından sorumluıluk kabul ederiz. Kendi ortaya koyduğu bilgiler bakımından buradaki parmak izlerinden şahsın kimlik bilgileri o şekilde tespit edildi. Mardin’den girdiği, PYD bölgesinden girdiği çok açık olarak bir durumla karşı karşıyayız. Bizim elimizdeki bilgi buydu. Şimdi bu kişinin aslında isminin başka olup olmadığı şu anda devam etmekte olan savcının görev alanı içindedir. Bizim de bilgilerimiz, kimlik bilgilerinin teyit edilmesi bakımından savcılık resmi açıklamayı yapacaktır. Net olan bu bombayı patlatan kişi PYD bölgesinden girmiştir. İzmir’den kiralanıp, İstanbul ve Diyarbakır’a götürülmesi, Ankara’ya götürülmesi nettir.

Yaklaşık 20’nin üzerinde kişi gözaltına alındı bi rkısmı tutuklandı. Aradaki ilişkiler itibariyle aşağı yukarı olayı bütün yönleriyle olay ortadadır. Ölen canlı bombanın kimliği netleşince kamuoyuyla paylaşacağız. Soruşturma savcılık tarafından devam ettiriliyor. İsminin başka olması meselenin gerçeğini değiştirmez.

Eğer böylesine bir saptama söz konusuysa bu eylemin ne kadar art niyetli olduğunu ortaya koyar. Bizim resmi bilgileri ortaya koymak gibi sorumluluğumuz var.

Trabzonspora'a geçmiş olsun, Galatasaray'a da geçmiş olsun. Galatasaray camiası hatalı kararlarla gelen galibiyetten memnun olmayacaktır diye düşünüyorum

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 22.02.2016 20:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol