banner200
banner235
banner225
19 Şubat 2016 Cuma 11:00
Kurtların bölgesi
banner188
banner213
banner230

Incendies (İçimdeki Yangın/ 2010), Enemy (Düşman/ 2013), Prisoners (Tutsak/ 2013) filmlerinin yaratıcısı Denis Villeneuve, Amerikalıların ülkelerinin dışına şiddetlerini taşıyarak sorunlarını çözme biçimlerini tartışıyor. “Filmim Meksika’yla ilgili değil, Orta Doğu ya da Afrika’da da çekebilirdim. Filmim ABD’iyle ilgili” diyen yönetmen süper gücün bir canavarı yok etmek için başka bir canavar yarattığını, şiddet ile gündelik çözümlerini (!) tartışıyor. ABD, Vietnam’da, Afganistan’da, Irak’ta nasıl kaos çıkardıysa aynı kaosu, şiddet politikasını Meksika’da da uyguluyor.

FBI’da (Amerikan Federal Soruşturma Bürosu) üç yıldır rehine kurtarma ekibine liderlik eden Kate Macer, Meksikalı kartelleri ele geçirmek amacıyla özel bir operasyon için seçilir. Bu özel harekat timinin görevi uyuşturucu trafiğine karşı savaşmaktır. İdealist, adalete inanan, yasalara bağlı, daima kurallara uygun davranan genç kadın bu operasyon süresince etik değerleri ve inancını sürekli sorgular.

Denis Villeneuve’ün plan sekanslarla gerginlik dolu sürükleyici anlatımı, Roger Deakins’in mükemmel görüntüleri, kusursuz kaydırmaları, Johan Johansson’un etkili müziği izleyiciye eksiksiz bir sinema şöleni sunuyor. Sicario’nun, en iyi görüntü, özgün müzik, ses kurgusu dalında Akademi adaylığı var.

Sicario (Tetikçi) Yönetmen: Denis Villeneuve Oyuncular: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Daniel Kaluuya,Victor Garber, Raoul Trujillo/ 2015, 116 dakika, As Sanat / Format: Dvd.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.02.2016 11:00
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerKültür-Sanat
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol