banner200
banner222
06 Ekim 2016 Perşembe 13:21
Kristal Elma Festivali’nin ilk günü 86 ödülle son buldu
banner188
banner213
banner230

Bu yıl 28’inci kez düzenlenen ve açılış konuşmalarını Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, Reklamcılar Derneği Başkanı Kayhan Şardan, Reklamcılar Dereği Asbaşkanı Nil Bağcıoğlu, Reklamcılar Derneği Genel Sekreteri Arzu Ünal, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Volkswagen Binek Araç Marka Genel Müdürü Vedat Uygun, Google Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez’in katılımıyla açılan Kristal Elma Festivali’nin ilk günü yoğun bir programla başladı. Festival gün boyunca eş zamanlı oturumlar, paneller ve workshoplarla sürdü.

Festival çerçevesinde yer alan, bu yıl 28’inci kez düzenlenen Kristal Elma Yarışması’nda “Bölge, Doğrudan Pazarlama, Radyo,Açıkhava, Basın, Uygulamada Mükemmellik, Medya, Film - TV, Sinema , Dijital, Kampanyalar ve Entegre Kampanyalar” kategorilerinde 2936 başvuru yer aldı. Bu yıl yarışmaya en fazla başvuru 641 adet ile dijitalde yapılırken, katılan ajans sayısı ise 217 oldu.

İlk gece 83 Kristal Elma, 3 büyük ödül verildi

Uniq İstanbul’da gerçekleştirilen ve sektörün en iyilerini ödüllendirerek yaratıcı endüstrilerin gelişimine olanak sağlamak amacıyla düzenlenen Kristal Elma Festivali’nin ilk ödül akşamında Bölge, Doğrudan Pazarlama, Radyo,Açıkhava, Basın, Medya, Uygulamada Mükemmellik dallarında 83 Kristal Elma’nın yanı sıra üç büyük özel ödül sahiplerini buldu.

Bölge Büyük Ödülü’nü Arvento için gerçekleştirdiği “Varınca Selfie Çek” başlıklı çalışmayla SVStudios, Medya Büyük Ödülü’nü Vodafone Türkiye/Vodafone Arena’ın “Çok Bekledik” çalışmasıyla Tribal Worldwide Istanbul, Basın Büyük Ödülü’nü ise Borusan Otomotiv / Land Rover için gerçekleştirdiği “Geri Görüş Kamerası - Goril & Kurbağa” çalışmasıyla “TBWA\Istanbul aldı.

Kazananların titiz bir değerlendirme sonucu belirlendiği ve cesur işlerin ödüllendirildiği Kristal Elma Yarışması’nda verilen Kristal Elma Büyük Ödülleri şöyle:

Bölge Büyük Ödülü
Ajans: SVStudios
Katkı sağlayan: Abluka Dijital
Başlık: Varınca Selfie Çek
Marka: Arvento
Ürün: Araç Takip Sistemleri

Basın Büyük Ödülü
Ajans: TBWA\Istanbul
Başlık: Land Rover/Discovery Geri Görüş Kamerası - Goril & Kurbağa
Marka: Borusan Otomotiv / Land Rover
Ürün: Geri Görüş Kamerası

Medya Büyük Ödülü
Ajans: Tribal Worldwide Istanbul
Başlık: Vodafone Arena - Çok Bekledik
Marka: Vodafone Türkiye / Vodafone Arena
Ürün: Sponsorluk

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 06.10.2016 13:21
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerYaşam
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol