banner200
banner222
18 Ağustos 2016 Perşembe 06:40
Koray Aydın'dan Meral Akşener ve çağrı heyetinin disipline sevk edilmesine tepki
banner188
banner213
banner230

MHP'li Koray Aydın, MHP'de başlatılan disiplin sürecine dair bir açıklama yaptı. Koray Aydın açıklamasında, "Ömrünü MHP'ye vakfetmiş isimlerin, Başbuğumuzun ortaya koyduğu "Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik" ilkesinin gereğini yaparak ülküiradenin olağanüstü kurultay talebini hayata geçirmeleri, ihraç sebebi olmamalıdır. Eleştiri hakkını ülkücü edep ve terbiye içinde kullanmak, ihraca gerekçe yapılmamalıdır" dedi.

"KUCAKLAŞMAK GEREKEN BİR ORTAMDA BAŞLATILAN DİSİPLİN SÜRECİ SON DERECE ÜZÜCÜDÜR"

Koray Aydın, "Bilindiği üzere ülkemiz, demokrasiye ve milli iradeye kasteden alçak bir darbe girişiminin ardından oldukça hassas bir dönemden geçmektedir. PKK, FETÖ, IŞİD ve benzeri terör örgütlerinin ihanetleri karşısında tek yürek olan Türk milleti, ayrılıkları bir kenara bırakıp vatan paydasında bütünleşmiştir. İktidar-muhalefet ayrımının önemsizleştiği bir dönemde, MHP ve Ülkücü Hareket milli bütünleşmeye katkısını fazlasıyla vermiştir. Bu bağlamda, sadece ülkemizde değil, partimizde de küskünlükleri ve dargınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmak gereken bir ortamda başlatılan disiplin süreci son derece üzücüdür" dedi.

" ELEŞTİRİ HAKKINI ÜLKÜCÜ EDEP VE TERBİYE İÇİNDE KULLANMAK, İHRACA GEREKÇE YAPILMAMALIDIR"

Koray Aydın, "Demokratik hakkını kullanan bir Genel Başkan adayının yanı sıra, görevleri sadece ülkücü iradenin Olağanüstü Kurultay talebinin hukuki temsilciliğini yapmak olan Çağrı Heyeti üyeleri hakkında kesin ihraç talebiyle disiplin süreci başlatılmış olması vicdanları yaralamaktadır. İhracı istenenler arasında Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in yol arkadaşlığını yapmış, partimizin kurucular kurulu üyesi ile eski il başkanı ve ilçe başkanımızın olması sürecin önemini daha da artırmaktadır. Ömrünü MHP'ye vakfetmiş isimlerin, Başbuğumuzun ortaya koyduğu "Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik" ilkesinin gereğini yaparak ülkücü iradenin olağanüstü kurultay talebini hayata geçirmeleri, ihraç sebebi olmamalıdır. Eleştiri hakkını ülkücü edep ve terbiye içinde kullanmak, ihraca gerekçe yapılmamalıdır" dedi.

"ÜLKÜCÜ HAREKET'İN EMRİNDE VE HİZMETİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Koray Aydın, "MHP'nin yönetim biçimine ve siyaset tarzına muhalif tavır sergilemek; görüş, düşünce ve önerilerini ifade etmek suç sayılmamalıdır. Davamızın birliği, bütünlüğü ve başarısı için ihraç yerine kucaklama, uzaklaştırma yerine yakınlaştırma, insanımızı kaybetme yerine kazanma yolu seçilmelidir.

Demokratik hukuk nizamından sapmadan ve ülküdaşlık hukukundan ayrılmadan “yanlışa yanlış, doğruya doğru! diyeceğiz. Ülkücü edep ve terbiye içinde demokratik eleştiri hakkımızı kullanmayı ve ülkücü iradenin hukukunu savunmayı kesintisiz sürdüreceğiz. Yüce Allah ömür ve izin verdiği müddetçe de MHP ve Ülkücü Hareket'in emrinde ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz" dedi.     MHP, Meral Akşener ve çağrı heyetini disipline sevk ettiKaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.08.2016 06:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol