banner200
banner235
banner225
15 Şubat 2016 Pazartesi 16:20
KKTC Başbakan'ından Türkiye'ye tepki
banner188
banner213
banner230

Türkiye'den KKTC'ye verilen suyun yönetimi konusunda anlaşmazlık sürüyor. Başbakan Kalyoncu Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada su konusunun daha da uzayacak bir konu olduğunu ifade etti.

KKTC'den dört bakanın geçtiğimiz günlerde Ankara'daki temaslarında gördükleri muamelenin yanlış olduğuna işaret eden Kalyoncu, "Bakanlarımız Türkiye'ye giderse ve karşılarına müsteşarlar oturursa burada bir sorun var. Bu durum neden ileri gidemediğimizin bir ürünüdür." şeklinde konuştu.

"Bunların değişmesi ve düzeylerle iletişime geçilmesi gerekir." diyen Kalyoncu, Türkiye’ye gönderilen metinde 3 temel konu olduğunu ifade etti. KKTC'deki belediyelerin de ihtiyaçlarının gözetilmesi gerektiğini ifade eden Kalyoncu, "Havaalanı (Ercan) özelleştirildi oradaki zorlukları görüyoruz. Havaalanı içerisindeki adam, astığı astık kestiği kestiktir." diyerek işletme sahibine tepki gösterdi.

"BELEDİYELERİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ DOĞRU DEĞİL"

Su konusunda Belediyeler Birliği’nden iki temsilci olmasını önerdiklerini ancak bu konunun bile Türkiye’de tartışıldığını ifade eden Başbakan Kalyoncu, Türkiye’de belediyelere yönelik su kullanımının özelleştirilmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

“Su borularına atık girer mi girmez mi bu tartışma hala devam ediyor.” diyen Kalyoncu, yap işlet devret modelinin mümkün olduğunu ancak belediyelerin de önüne geçilmesinin doğru olmadığını dile getirdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.02.2016 16:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol