banner200
banner222
17 Şubat 2016 Çarşamba 13:40
Kılıçdaroğlu'ndan Baykal için ilk açıklama
banner188
banner213
banner230

 

Hürriyet Gazetesi'nden Deniz Zeyrek'in haberine göre Kılıçdaroğlu, Baykal için yakın kurmaylarına şu değerlendirmeleri yaptı: “Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti. Başbakan Davutoğlu, grup toplantısında büyük ihtimalle Sayın Baykal’a teşekkür edecek. Türkiye’nin iflas eden dış politikasına bundan büyük destek bulabilir miydi? AKP’nin can simidi olmasının anlamı yoktu. Biz göç sorununun çözülmesi için önerilen tampon bölgeye destek veriyoruz zaten. Avrupa’da Türkiye’nin mülteciler konusunda üzerine düşeni yaptığını söyledim. Ancak iflası ortada AKP dış politikasına nasıl ‘milli’ deyip destek verelim.”

Baykal’a disiplin soruşturması talebi


Kılıçdaroğlu’nun, Baykal’ın çıkışına ilişkin, “1.5 yıl önce bana geldi. Parti yönetiminde rol almak istedi. Onursal Genel Başkanlık gibi konular gündeme geldi. ‘Kurultayda önerge verin, delegeye soralım’ dedim, ama yolu bizim açmamızı bekledi. Şimdi AKP’ye bu destekle geçmişteki hizipçi gündemini ortaya çıkarma çabasını ciddiye alıp muhatap olmayın. Bu tuzağa düşmeyin” yorumu da yaptığı belirtildi.

Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na: Değişime ihtiyaç var   Kılıçdaroğlu'dan Baykal'ı alkışlatan Davutoğlu'na yanıt   Davutoğlu grup toplantısında Deniz Baykal'ı alkışlattıKaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.02.2016 13:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol