banner200
banner222
19 Mayıs 2016 Perşembe 19:20
Kılıçdaroğlu'ndan  Kadıköy'de 19 Mayıs konuşması
banner188
banner213
banner230

 

19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Kadıköy'de bulunan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Gençlerimizi uygarlığı anlatmak zorundayız. Düşük profili ülkeyi yönetecek birini aradılar. Ardından düşük profilli ve bıyıklı olsun dediler. Sonra da Özgürlükçü demokrasiyi getireceksek sizlersiniz.
 

Önümüzdeki süreç içinde göreceğiz, serveti ağır profilli düşük biriyle karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinde ilk kez böyle bir şey ile karşı karşıyayız. Özgürlükçü demokrasi için mücadele edeceğiz.

Bizim geleneğimizde kan dökemk yoktur, sevgi, hoşgörü vardır. Bizim geleneğimöizde kadın-erkek eşitliği vardır. Biz meydanlara demokrasi için çıkarız. Düşünce, medya özgürlüğü için çıkarız. Onların elleri kanlıdır. Özgürlük, hukuk isteyenleri susturmak isterler Nasıl? Kanla,gözyaşı ile sustururlar. O yüzden diyoruz ki bunun için

Meclis Başkanı Anayasa'da laiklike ne gerek var. Ne düşündüklerini söyledi.

Sosyal demokrasiyi bu ülkeye CHP getirdi.  Özgürlükçü demokrasiyi getireceğzi. Bunun mücadelesini veriyoruz. Bu CHP'nin sorunu değildir.Bütün insanların ortak sorunu olmalıdır. 17 milyonun yoksul olmasını istemiyorsak, özgürlükçüdemokrasiye ihtiyacımız var.Yürüyemesiniz dediler yasak getirdiler. Biz yasağın karşısında boyun eğer miyiz? Biz yasağın karşısında boyun eğmeyiz. Ve şunu söyledik. Biz çağdaş uygarlığın ötesine taşımak için için bilime , medyanın özgürlüğüne önem veriyoruz. Bunun için çağdaş uygarlık temel hedefimiz. Onların yasaklarını asla takmayacağız, asla boyun eğmeyeceğiz.

Biz yılmayacağız, korkmayacağız. Bütün Türkiye'ye yayılacağız. hep beraber ekmek,aş, kardeşçe yaşam diyeceğiz. Analar ağlamasın dediler, ağlamayan ana kalmadı. Bu sorunu ancak ve ancak CHP çözer. Çünkü sorunun çözümü tam demokraside yatıyor."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.05.2016 19:20
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol