banner200
banner235
banner225
16 Ekim 2016 Pazar 17:20
Kılıçdaroğlu'nda Gaziantep açıklaması
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi'nin toplu temel atma törene katıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanlarımızın tamamına şunu söyledim; 'Gecekondu bölgelerine kreş yapacaksınız'. Anne gelecek çocuğunu kreşe bırakacak. Onunda alışveriş etme hakkı var. Kenti gezecek, kucağında çocukla bunu yapamaz. Onu kent kültürü ile tanıştırmış olacağız" dedi.

"GAZİANTEP'TEN ACI HABER GELDİ"

Kılıçdaroğlu, "Bir taraftan terör, Güneydoğu'dan her gün şehit haberleri geliyor. Bugün 3 polisimizin şehit olduğu Gaziantep'ten acı haber geldi. Neden oluyor bunlar Türkiye'de? Bizim bunları aşmamız lazım. Nasıl oluyor da Türkiye aradan uzun bir zaman geçtikten sona bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalıyor? Hangi gerekçeyle oluyor bunlar? Ve bir şeyi yakaladık. Darbe girişimine karşı, parlamentoda grubu olan partiler, parlamentoda grubu olmayan partiler, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları darbeye karşı çıktık. Bu bizim tarihimizde bir ilktir. Bizim tarihimizde demokrasiye sahip çıkma konusunda bir ilktir. Bir geniş uzlaşma sağladık ve ben darbe sonrası parlamentoda yaptım ilk konuşmada, Taksim'de yaptığım konuşmada, İzmir'de ve en son Yenikapı'da yaptığım konuşmada bu büyük uzlaşmanın ne kadar önemli olduğunu söyledim" diye konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu uzlaşmayı bozmamalıyız. Ama bütün bunlar yapılırken, darbe ile mücadele edilirken, darbecilerle mücadele edilirken yeni mağdurlar yaratmamalıyız" dedi.

"GELMİYORSAN SEN SUÇLUSUN O ZAMAN"

Kılıçdaroğlu, "15 Temmuz gecesi komutan emir vermiş erler dışarı çıkmış. Erler linç edildi. Linç edilen erlerin de ailelerine sahip çıkıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı'na da, Başbakan'a da söyledim. O erleri linç edenlerinde yakalanıp ailelerine teslim edilmesi lazım. Erin ne günahı var. Sorgulayacaksan eri değil kardeşim, komutanını yakala, emri veren adamı yakala. Kadınlar belki bilmez ama erkek olarak hepimiz askerlik yaptık. Komutan ne emrederse hepimiz ona uyarız. 1 milyonun üzerinde mağdur doğru değildir. Her ilde, ilçede mağdur doğru değildir. Ben hükümeti her yerde uyarıyorum. Bunlar yanlıştır diyorum. Darbeci, meclisi bombalayan, git yakala. Hapse at, hiç bir sorun yok. Talimatı veren, yakala. Amerika'dan Fethullah Gülen gelsin, iste, gelsin. 'Ben suçsuzum' diyor. Sen suçsuzsan, çıkar gelirsin Türkiye'ye, yargının önüne çıkarsın. Gelmiyorsan sen suçlusun o zaman" diye konuştu.

"DEVASA OSMANLI NİYE TÜFEK YAPAMIYOR?"

Kılıçdaroğlu, "Gazi Mustafa Kemal, 'kendi kitabını okuduğunda anlasın' diye, Elmalılı Hamdi Yazır'a Kuran'ı mealini yazdırıyor. Okuduğunu anlasın, ibadet ederken neleri söylediğini anlasın' diye. Yapıyor muydu bunu Osmanlı? Yapmıyordu. Dumlupınar'a gittim. Dumlupınar Savaşı dolayısıyla bir müze kurmuşlar, müzede silahlar var. O savaşta kullanılan silahların bir kısmı Almanlara, bir kısmı Amerikalılara, bir kısmı da Ruslara ait. Osmanlı'nın tek bir tüfeği bile yok çünkü tüfek yapamıyor. Devasa Osmanlı niye tüfek yapamıyor? Çünkü bilimi dışladı, aklı dışladı Osmanlı. yapamıyor. Oysa bilim 21. Yüzyılın sihirli anahtarıdır artık. Bilime önem vereceğiz, çocuklarımız öğrenecekler bunu" şeklinde konuştu.

"NE PAHASINI OLURSA OLSUN BU ÜLKEYE HUZURU GETİRECEĞİZ"

Kemal Kılıçdaroğlu, "Allah'ın verdiği bu cennet gibi ülkeyi bu siyasiler cehenneme çeviriyorlar. Olur mu Allah aşkına? Her türlü imkanımız var. Denizimiz güzel, güneşimiz güzel, ayımızı yıldızımız güzel. Her şeyimiz var. Her şeyimiz var da niye mutlu değiliz? Niye huzur içinde yaşayamıyoruz? Bunu yapacağız. Ne pahasını olursa olsun bu ülkeye huzuru getireceğiz" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.10.2016 17:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol