banner200
banner235
banner225
10 Mayıs 2016 Salı 14:20
Kılıçdaroğlu: Yargılayacaksan Türkeş'i yargıla
banner188
banner213
banner230

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları: 

Doğru haber yaptı diye mahkum olan gazetecilerimiz var. Haber doğru, peki doğru haber dolayısıyla bir gazeteci nasıl hapse atılıyor? Ben bu kürsüden silah götüren şoförün ifadesini burada okudum. Bunlar görüntüleri de yayınladılar. Casus vatan haini diye suçladılar. Kralın çıplak olduğunu herkes biliyor. Can Dündar da Erdem Gül de kral çıplak dediler ve tabloyu Türkiye'nin önüne koydular. Sizden bunun hesabını soracağım diyor. Ya senin bakanın çıktı Tuğrul Türkeş konuştu. Vallahi de billahi de o silahlar Türkmenler'e gitmiyordu diyordu. Yargılayacaksan onu yargıla. Neden gazeteciler, gücü ona yetiyor. Ama senin gücün onlara da yetmeyecek.

Kılıçdaroğlu'tan sert çıkış: Bunlar Kilis'i feda ettiler - VİDEO

"KİLİS'TE 4 AYDIR OKULLAR KAPALI"

Kilis'in derdiyle ilgilenen parti biziz. Bir il düşünün gazeteye tam sayfa ilan veriyor hükümet nerede diyor. Bir ara bıyık bırakan düşük profilli birisi (Yalçın Akdoğan) Kilis'e gitti. Roket atılınca apar topar Ankara'ya geri döndü. Kilis sürratle Suriyelileşiyor. Kilis'te yaşayan vatandaşlarımızın yüzde 25'i göç etmek zorunda kaldı. Suriyeliler oralara yerleşti. Bunlar düşük profilli her şeye evet diyecek adam arıyorlar. Kilis yerle bir olsa umurlarında değil. 4 aydır okullar kapalı.

DAVUTOĞLU'NUN ÇEKİLMESİ

Davutoğlu'nu savunuyorsak halkın iradesine saygı duyduğumuz için savunuyoruz. Türkiye, 2010'dan itibaren farklı bir sürece itilmek isteniyor. Yasama ve yürütme benim için ayak bağıdır dedi. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra dedi ki ''Parlamenter sistem artık bekleme odasına girdi" dedi. Buna CHP dışında itiraz eden olamadı. Meclis Başkanı da aklını oraya kiralamış. "İster kabul edilsin ister kabul edilmesin artık sistem değişmiştir" dedi. Bu sivil görünümlü bir darbedir. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri sonrası Davutoğlu geldi Başbakan koltuğuna oturdu. Saray'a davet edildi. Ben istifa ediyorum dedi. "Benim tercihim değildir, bir zaruretin neticesidir" dedi. Bir başbakan 23 milyon oy alan bir başbakan bir kişinin ağzından çıkan sözlerin esiri oluyorsa onun demokrasi kültürü yoktur. İşin özü budur. Bu aynı zamanda ben demorkasiye inanmıyorum milli iradeye de inanmıyorum. Benim için önemli olan sarayda outran zattır diyor.

"Sayın Cumhurbaşkanı kusura bakma beni buraya 23 milyon kişi getirdi, bir kişinin demesiyle koltuğu bırakmam" demeliydi. Böyle bir rezalet olur mu diyoruz? Siz bunu anlamazsınız, sizde bu tür bir Kültür yok. Evet doğru, bizde kimse aklını kiraya vermez. Biz kula kulluk eden saraya uşaklık eden birisini aramızda barındırmayız.

Neden diyorsun Davutoğlu istifa et? Anayasayı neden çiğniyorsun? Neden bir partinin iç işlerine karışıyorsun. Nasıl ki paraları sıfırladılarsa senin de 23 milyon oyunu sıfırladılar. Böyle bir ahlaksızlık hiç bir dönemde olmadı. Senin sözünden ben hiç çıkmam diyorlar. Ben en düşük profil olurum diyor. Sen bu ülkeye başbakan mı arıyorsun uşak mı?

Amerika'da bir üniversitede yapılan bir araştırmada islami ilkelere göre yaşanan ülkeler sıralamasında Türkiye 103. sırada. Londra'da bir müslüman belediye başkanı seçildi. Neyine baktılar, ahlakına baktılar. Kimliğine bakan oldu mu hayır! Kul hakkı yemeyeceksin, çalmayacaksın! Havuz medyası budan bahsedebilir mi? Çünkü rüşvetten besleniyorlar.

Bir ülkenin saygınlığına en büyük katkıyı üniversiteler yapıyor. Üniversiteleri kurdun, araştırma görevlisi aldın güzel. Diğer üniversitelerde doktorolarını yapması için görevlendirdin. Şimdi 10 bin öğretim görevlisine diyorlar ki doktoranı bırak eski üniversitene dön. Yazık günah değil mi?

Seçimlerde taşeron işçilere kadro verilecek diye programımıza koyduk. Hiç bir siyasi parti düşünmezken bu çağdaş kölelik sistemini biz kaldıracağız dedik. Bizim bu söylemimiz diğer siyasi partiler tarafından kopya edildi.

Taşeron işçilere kadro tek başına iş başına diye AKP bilbordu. Taşeron işçiye kadro verirken hiç bir ayrım yapmayacağız dedik. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayız. Birisinin ekmeğiyle oynamak dünyanın en ahlaksız işidir.

Geçen gün ASKİ'den bir grup güvenlik geldi, işimize son veriyorlar bizimle ilgilenin dediler. Kimsenin aşıyla işiyle uğraşılmaması gerektiğini mektupla Başbakan'a gönderdim. Sözümüzün arkasında durduk. Ocak ayında 400 kişinin işine son verildi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda. Mayıs ayında 1722 işçinin işine son verdiler. 1 milyonu aşkın taşeron işçi kardeşime sesleniyorum senin derdini bilen CHP'dir.

Görüşün ne olursa olsun sana kadro sözü vermek nasıl benim ifademse bunu gerçekleştirmek de benim boynumun borcudur. Senden bir isteğim var benim sözümü hayata geçirmek için bana iktidar kapısını açmak zorundasın. 5 milyon kişinin oyunu istiyorum sana kadro sözü veriyorum. Asgari ücret 1500 TL olacak dedik. Ve CHP'li belediyelerde asgari ücret net 1500 TL'dir.

Soma'ya gittim faciayı izledim. Dünyanın sözü verildi. 301 kardeşimiz hayatını kaybetmişti. Bu işçilerimizin sonunu aramak namus borcumuzdur demiştim. Söz verdiler dediler ki bütün sorunları çöeceğiz. Hakkını yememek lazım bazı sözlerini tuttular. Verdikleri sözlerinden biri denetimler sona erene kadar kimse aşağı madene inmeye zorlanmayacak ve kimsenin işine son verilmeyecek denildi. Ama bir telefon mesajıyla 2831 kişinin işine bir telefon mesajıyla son verildi. Sen devletsin hükümetsin.Söz veriyorsun. 1 Aralık günü kalkoyprsun 2831 kişinin işine son veriliyor. Ölen işçilerin tazminatları ödeyeceğiz dediler. Tazminat hakları olarak 24'te 1'ini yatırdılar. Bugün 5'ini ödediler diğerleri olduğu gibi duruyor. Ölüm peşin bedeli taksitle. Madem söz verdiniz ödeyin. Ahım şahım rakamlar değil. Birden ödeyin. Kazadan 36 gün sonra şirket kendi mal varlığına tedbir koyduttu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.05.2016 14:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol