banner200
banner222
28 Temmuz 2016 Perşembe 15:40
Kılıçdaroğlu: Türkiye için fedakârlık ettim
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saray davetine katılması yönündeki eleştirilere ilişkin Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partinin genel başkanı sorumluluğuyla hareket ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Türkiye böyle bir ortamdayken geçmişte yapılan haksızlıkları görmezden gelerek Türkiye için fedakârlık ettim” dedi.

CHP MYK Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun Saray’a gitmesi, Gülen’in iadesi, anayasa değişikliği ve gündemdeki konular masaya yatırıldı. Kılıçdaroğlu Saray’a gitmesine ilişkin olarak, “Türkiye böyle bir ortamdayken geçmişte yapılan haksızlıkları görmezden gelerek Türkiye için fedakârlık ettim” dedi. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, gazeteci Bülent Mumay’ın gözaltına alınmasını da değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, Mumay gözaltına alındıysa, Ergenekon ve Balyoz davaları ile tüm haber yazanların da alınması gerektiğini belirterek, “Geçmişteki uygulamalara bakılacak olursa AKP’de siyasetçi kalmaz. Birçoğunun cemaatle yolları kesişti” dedi.

30 Ağustos beklentisi

Kılıçdaroğlu kurmaylarına, Cumhurbaşkanı ve hükümet kanadından gelen uzlaşma haberlerini olumlu karşıladığını söyledi. Cumhuriyet ve Atatürk konusunda samimi olmalarını beklediklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Onlar da anladılar ki Atatürk, Cumhuriyet ve laiklik bu topraklarda yaşayan herkes için çok önemli ve vazgeçilemez. Şimdiye kadar tüm bayramları bir bahaneyle iptal ettiler. Samimilerse, 30 Ağustos Zafer Bayramı büyük coşkuyla kutlanmalı” dedi. Kılıçdaroğlu, çalışmalarına başlanması için uzlaşılan yargı alanında olacak küçük ölçekli bir anayasa değişikliğine ilişkin “İçine başka maddeler koyarak sulandırmamak lazım” diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.07.2016 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol