banner200
banner222
02 Haziran 2016 Perşembe 21:39
Kılıçdaroğlu: Birlikte özlediğimiz Türkiye'yi kuracağız
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nazım Hikmet'in 53. ölüm yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "Nazım Hikmet, barış içerisinde, özgür bir şekilde birlikte yaşama iradesinin sembolüdür. Sanatçıların korkmadığı, yazarların düşünceleri yüzünden hapse atılmadığı, emekçilerin hak ettikleri yaşama kavuştuğu, yoksulluğun silindiği bir Türkiye istiyoruz. Baskı ve şiddet ile ayakta duran, hırsızlıklarla kendi kendini besleyen, ayrımcılık ile derinleşen karanlık elbette yıkılacak, hep birlikte özlediğimiz Türkiye'yi kuracağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nazım Hikmet'in 53. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Türkçenin görkemli şairi, mavi gözlü dev Nazım Hikmet, ebediyete göç edişinin 53'üncü yıldönümünde hala yaşıyor, aşklarımıza, sevdalarımıza ve hayallerimize tercüman oluyor. O'nun mısraları, sözcükleri, düşünceleri milyonlarca bedende yeniden hayat buluyor. Bugün Çin'den Şili'ye, Rusya'dan Amerika'ya kadar dünyanın her yerinde milyonlarca insan O'nun şiirleriyle buluşuyor, 'Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür/ ve bir orman gibi kardeşcesine' diyerek başka bir dünya hayalinin parçası oluyor.

Nazım Hikmet, barış içerisinde, özgür bir şekilde birlikte yaşama iradesinin sembolüdür. Nazım Hikmet, bütün haksızlıklara, adaletsizliklere ve ayrımcılığa karşı, insanoğlunu üstün tutma, haklarını koruma ve adaleti sağlama iradesinin simgesidir.

Bugün de bizler aynı heyecan ve duygularla daha özgür, daha adil ve barış içerisinde bir Türkiye için çalışıyoruz. Sanatçıların korkmadığı, yazarların düşünceleri yüzünden hapse atılmadığı, emekçilerin hak ettikleri yaşama kavuştuğu, yoksulluğun silindiği bir Türkiye istiyoruz. Amacımıza ulaşacağız. Baskı ve şiddet ile ayakta duran, hırsızlıklarla kendi kendini besleyen, ayrımcılık ile derinleşen karanlık elbette yıkılacak, hep birlikte özlediğimiz Türkiye'yi kuracağız. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük şairi ölüm yıldönümünde şükranla anıyorum."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.06.2016 21:39
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol