banner200
banner222
16 Haziran 2016 Perşembe 10:20
Kayseri'de paralel operasyonu: 4 gözaltı
banner188
banner213
banner230


Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekiplerince bir süre önce Kılıçarslan Eğitim Vakfı'nda yapılan aramada, vakıfa ait defter, belge, bilgisayar hard disk ve dijital metaryellerin imajları alınmıştı. 6 aydır devam eden soruşturmada, imza, yazı örnekleri ve el konulan belgeler üzerinde yapılan kriminal incelemede, Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından alınan kararlardaki imzalardan bazılarının sahte olduğu belirlendi.

Vakıf müfettişlerince yapılan incelemede, Kılıçarslan Eğitim Vakfı'na ait gayrimenkullerin çok düşük bedellerle FETÖ'ye bağlı eğitim kurumlarına kiraya verilmesinden dolayı vakfın 11 milyon 415 bin 763 TL tutarında zarara uğratıldığı belirlendi. Vakfın öğrencilere verdiği burslarla ilgili yapılan araştırmada ise bazı öğrencilerin burs başvuruları bulunmadığı halde, vakıf tarafından açılan banka hesaplarına burs parası yatırıldığı ve öğrencilerin bu burstan haberdar olmadıkları, cemaat evlerinde kaldıkları, öğrencilere ait burs paralarının örgüt üyesi kişiler tarafından dolaylı yollarla ellerinden alınarak, örgüte maddi finans sağlandığı ifade edildi.

Bu doğrultuda Kılıçarslan Vakfı Mütevelli heyeti ve Vakıf Müdürü'nden oluşan 5 kişi hakkında özel belgede sahtecilik, örgüt faaliyeti çerçevesinde nitelikli dolandırıcılık, terörizme finans sağlamak, FETÖ/PDY örgütüne üye olmak suçlarından eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyon sonucu Necmi S., Nurullah S., Mehmet K., ve Ali A. gözaltına alındı. Şüphelilerden İlhan M.'nin ise yurtdışında olduğu belirlendi. Zanlılar, emniyetteki sorgularının ve işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılacak.Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.06.2016 10:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol