banner200
banner222
13 Ocak 2017 Cuma 22:20
İzmit Körfez'de deniz kuşları petrole bulunarak telef oluyor
banner188
banner213
banner230

Deniz Haber Ajansı'nın görüntülediği fotoğraflar facianın boyutunu gözler önüne serdi.

Sabah saatlerinde önce Poliport Limanı ve daha sonra İzmit Körfezi'nde 28 bölgede ortaya çıkan deniz kirliliği, tüm körfez deniz hayatını tehdit eder boyuta ulaştı. Deniz Haber Ajansı muhabirlerinin çektiği görüntüler facianın büyüklüğünü ortaya koyuyor.

Poliport Limanı, Evyapport Limanı, DP World Yarımca Limanı, Tüpraş İskelesi ve Harikalar Sahili'nin bulundUğu 20 millik alan içerisinde görülen yakıt sızıntısı deniz kuşlarının ölümüne neden olurken, onlarca deniz canlısının yok olmasına yol açtı.

Deniz Haber Ajansı muhabirlerinin çektiği görüntülerde, yakıt sızıntısından dolayı petrole bulanan martı ve karabataklar telef olurken, deniz ekolojik dengesinin bozulmasından korkuluyor.

GEMİ BORDALARI PETROLE BULANDI

Poliport Limanı, Evyapport Limanı, DP World Yarımca Limanı, Tüpraş İskelesi ve İGSAS'ın bulunduğu bölgede bulunan gemilerin bordoları petrole bulanırken, başta Med Marine Acil Müdahale Ekipleri, Seagull Deniz Temizlik Şirketi ve Mare Deniz Temizlik Şirketi 28 bölgede temzilik yaparken, bordası temizlenmeyen gemilerin kalkışına izin verilmiyor.

Öte yandan haberi hazırladığımız saatlerde, petrol kirliliğinin Derince Limanı'na kadar ulaştığı öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.01.2017 22:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol