banner200
banner235
banner225
23 Şubat 2016 Salı 11:00
İstihbaratı MİT'ten önce TÜRGEV aldı... Öğrencilere 'bomba' uyarısı
banner188
banner213
banner230

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu ve birçok yolsuzlukla göndeme gelen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) Ankara’da bulunan yurdundan öğrencilerinin cep telefonlarına, dün, bomba yüklü araç” mesajı gönderildi. Mesajda, öğrencilerden Kızılay tarafına gidilmemesi istendi.

17- 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından adı kamuoyunun gündeminden düşmeyen TÜRGEV’in istihbaratının çok güçlü olduğu ortaya çıktı.

Başkentte bulunan Hümeyra Öktem Yüksek Öğretim Kız Yurdu’ndan öğrencilerine gönderilen mesajda, “Sevgili öğrencimiz Kızılay civarında aranmakta olan bomba yüklü bir araç olduğu istihbari bilgisini aldık. Kızılay tarafına gitmemenizi rica ediyoruz” dendi. Yurttan gelen bomba yüklü araç bilgisini alan öğrenciler, dikkatli olmaları için diğer arkadaşlarını da uyardı.‘Güvenilir kaynaktan aldık’

Bir yurt yetkilisi, öğrencileri ve aileleri telaşlandırmak için böyle bir şey yapmadıklarını belirtti. “Güvenilir bir kaynaktan bilgi aldık” diyen yetkili istihbaratın 'fos çıkmasını' umduklarını söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.02.2016 11:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol