banner200
banner235
banner225
15 Nisan 2016 Cuma 17:40
İstanbul'da hizmetliden ilköğretim öğrencisine taciz iddiası: 'Ölümle tehdit etti'
banner188
banner213
banner230
Ailenin iddiasına göre; 7'nci sınıfta okuyan kızları, okulun hizmetlisi K.E.'nin birden fazla fiziki ve sözlü tacizine uğradı. Psikoloji bozulan kızlarının olayı ağlayarak anlattığını belirten aile, K.E.'nin kızlarını olayı anlatması durumunda ölümle tehdit ettiğini de öne sürdü.

Aile, K.E.'yi hem okul yönetimine şikayet etti, hem de savcılığa suç duyurusunda bulundu. Aile, şikayet dilekçesinde, kızlarının  arkadaşlarının da tacize uğradığını söylediğini belirtti.  Şikayet dilekçesinde okulda tacize uğradığı öne sürülen öğrenci sayısının da 10-15 arası olduğu iddia edildi.

 OKULDAN UZAKLAŞTIRILDI

Önceki gün yapılan şikayetin ardından okul yönetimi  K. E.  hakkında idari soruşturma başlatarak görevinden uzaklaştırıldı. Savcı ise şikayet edilen K.E.'nin  ifadesinin alınması için adliyeye getirilmesi istedi. Savcı,  kız öğrencinin çocuk izleme merkezinde ifadesinin alınmasını da talep etti. Savcı ayrıca bu ifade doğrultusunda tacize uğrayan başka öğrenciler olup olmadığının belirlenmesini istedi.  Polisin ise henüz şüpheliye ulaşamadığı öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.04.2016 17:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol