banner200
banner222
20 Şubat 2016 Cumartesi 22:00
İstanbul Taksim'de Ceraattepe eylemine polis engeli
banner188
banner213
banner230

Artvin Cerattepe’de Cengiz Holding tarafından yapılmak istenen madene karşı direnenlerle dayanışma için 20 Şubat’ta İstanbul’da bir araya gelen yaşam savunucuları, Tünel meydanında kurulu olan polis barikatının karşısında horona durdu. İki adet TOMA ile İstiklal Caddesi’nin Tünel girişini kapatan polis, alkışlarla protesto edildi.

Artvin'de abluka... Binlerce yurttaş, Vali'nin evinin önünde haykır

Polis barikatının önünde çekilen horonun ardından yapılan açıklamada gün boyunca Artvin’e ulaşmaya çalışanlara yönelik saldırılar, baskı ve yıldırma politikaları protesto edildi. Hopa’da Cankurtaran Mevkii’nde yaşanan saldırıda yaralanan iki kişiye selam gönderildi ve Artvin halkının her akşam saat 20.00’da yaptığı ses çıkarma eylemine destek verildi.

Tünel Meydanı’ndan Galatasaray Meydanı’na doğru yürümek isteyenler, polis tarafından engellenmeleri üzerine Anayasal hakları olan basın açıklamasını gerçekleştirmek için görüşmeler yapıyor. Görüşmeler sırasında polis yaşam savunucularını yürütmemekte kararlı olduğunu belirtti. Yaşam savunucularının polise yanıtı “Vali’yle görüşün, biz yürüyeceğiz” oldu.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 20.02.2016 22:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol