banner200
banner222
29 Ağustos 2016 Pazartesi 17:00
İsmail Kahraman'ın Che Guevara hakkındaki sözlerine  bir tepki de Küba Dostluk Derneği'nden
banner188
banner213
banner230

Dernek tarafından yapılan açıklamada ‘'Kahraman’ın, Che hakkındaki sözleri utanç vericidir. Kendisi Che’ye yaptığı ‘katil' yakıştırmasıyla sadece Che’ye değil, bugüne kadar Türkiye’ye hep dostça yaklaşmış bir ülkenin ulusal kahramanına, eski bir bakanına, uluslararası platformda ülkesini temsil etmiş olan bir diplomatına, kısacası Küba Cumhuriyeti’ne hakaret etmiştir'' denildi ve şu görüşlere yer verildi:

"CHE'NİN KİŞİLİĞİNDE VUCUT BULAN DEVRİMCİLİK ANTİ-KOMÜNİZMLE GÖLGELENEMEYECEK KADAR BÜYÜKTÜR"

‘'Devlet adamı ciddiyeti ve temsil ettiği pozisyon ile yakından uzaktan ilgisi olmayan bu tutumla Kahraman, büyük bir skandala ve devletler arası ilişkilere zarar verecek sorumsuzluk örneğine imza atmıştır. Che’ye hakaret etmek, zannettiğinin aksine temsil ettiği gericiliğe politik kazanç sağlamayacağı gibi, Che’ye olan ilgi ve sevgiyi daha da artıracaktır. Baştan sona çürümüş siyasal hareketlerin temsilcileri ülkemizde ne zaman böyle hadsizliklere kalkışsa sonuç bu olmuştur.

Çünkü Che’nin kişiliğinde vücut bulan devrimcilik, sosyalizm ve enternasyonalist dayanışma gibi tarihsel değerler düzeysiz bir anti-komünizmle gölgelenemeyecek kadar köklü ve büyüktür”

(Kaynak: Sözcü)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.08.2016 17:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol