banner200
banner235
banner225
07 Mayıs 2016 Cumartesi 18:20
İslamcı gazetenin yazarından Melih Gökçek'e sert gönderme
banner188
banner213
banner230

Melih Gökçek'in Başbakanlığı bırakacağını açıklayan Ahmet Davutoğlu ile ilgili mesajlarını eleştiren Yıldız, Gökçek'in artık görevi bırakarak gitmesi gerektiğini yazarak, "Yalnız, giderken sakın veliaht bırakma! Oğlunu da al emi!" ifadelerini kullandı. Yıldız Gökçek için AKP'de tasfiye kararı verildiğini ima ederek "Hareketin büyükleri senin gitmene karar verdiğinde niye kaldın" yazdı.

İşte Kerime Yıldız'ın yazısının ilgili bölümü:

"BU DA BAŞKA BİR BABA

Ahmet Davutoğlu Başbakanlığı bırakacağını açıklayınca Melih Gökçek, twitter’da coştu:

“Bizde bir gelenek vardır. Hareketin büyükleri bir karar verdi mi bize onu tartışmak değil, verilen karara uymak gerekir.”

Hangi gelenek acaba? Böyle bir gelenek var da sana niye işlemiyor? Hareketin büyükleri senin gitmene karar verdiğinde niye kaldın?

“Önemli olan karşılıklı saygı. Sayın Davutoğlu’nun vedâsı son derece seviyeli ve birleştirici. İşte bizim gücümüz buradan geliyor.”

Sen de yap, seviyeli ve birleştirici bir vedâ konuşması. İnan ki zor değil. Başarabilirsin. Yapabilirsin. Bir dene arkası gelir. Söz veriyoruz, birleşeceğiz.

Sen yeter ki o vedâyı yap, Aylin Nazlıaka, Kılıçdaroğlu, herkes hakkını helâl eder. Yeter ki vedâ et.

Davutoğlu, “İstenmediğim yerde durmam” dedi. Sen niye duruyorsun?

Bak, hepimiz gerçeği biliyoruz. Ankara’nın su meselesinde hükûmet bilerek sessiz kaldı ki pes edip gidesin. Kızılırmak’tan su getirdin gene gitmedin.

Lütfen dene. Yapabilirsin. Başarabilirsin. İnan ki zor değil.

Hadi be haci, yap bir güzellik!

Yalnız, giderken sakın veliaht bırakma! Oğlunu da al emi!"

NE OLMUŞTU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da dillendirilen, “Kızılırmak suyu, şehir şebekesine veriliyor” iddialarını doğrularken ishal salgını iddialarını yalanlamıştı. Ankara'da şebeke suyuna atık suların karıştığı ve bu nedenle hastalıkların arttığı söyleniyordu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.05.2016 18:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol