banner200
banner225
11 Ağustos 2016 Perşembe 10:40
IŞİD, çarşaflı küçük kız ile 'cihat ve katliam' propagandası yaptı
banner188
banner213
banner230
IŞİD, Suriye'deki kalesi Rakka'da çekildiği düşünülen yeni propaganda videosunda bu kez çarşaf giymiş küçük bir kızı kullandı. Elinde bıçakla önce ilahiye benzeyen dini bir şarkı söyleyen ve 10 yaşlarında olduğu görülen küçük kız daha sonra elindeki bıçağı havaya kaldırarak IŞİD militanlarının bilindik tehdit mesajlarından birini söylemeye başlıyor. Tüm kafir ve inançsızların yok edilmesi gerektiğini söyleyen kız daha sonra bıçakla yerdeki bir oyuncağın kafasını kesiyor.

'İNTİKAM BIÇAĞI'

Elindeki bıçağın tüm dünyaya taşınması gereken cihatta kullanılacak olan 'inansızları' öldürme silahı olduğunu belirten kızın videosu Telegram'da cihat propagandası yapan kanallarda yayınlandı.

SON AYLARDA ÇOCUK PROPAGANDALARI ARTTI

IŞİD son 1 yılda ekran önünde Arap asıllı olmayan ve diğer ülkelerden devşirilmiş küçük çocukları da kullanmaya başladı. Şıubat ayında yayınlanan videoda İsa Dare isimli 4 yaşındaki bir çocuk bir araba dolusu 'casusu' havaya uçuran uzaktan kumandalı bombanın düğmesine basarken gösterilmişti. Başka bir videoda ise 11 yaşındaki Ebu Imara el Omri ise intihar bombacısı olarak bomba yüklü bir kamyonu hükümet askerlerinin üzerine sürerken gösterildi. ABD'ye bağlı West Point Terörle mücadele Merkezi, geçen şubat ayında yayınladığı açıklamada 1 Ocak 2015 ile 31 Ocak 2016 tarihleri arasında 89 çocuğun IŞİD tarafından cihat için ölüme sürüklendiği belirtilmişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.08.2016 10:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol