banner200
banner222
18 Şubat 2016 Perşembe 10:00
İş dünyasından Ankara'daki terör saldırısına kınama
banner188
banner213
banner230


İş dünyası temsilcilerinin yayınladıkları açıklamalarda özet olarak şu mesajlar verildi:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB): "Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız. Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını affetmeyecektir."

İstanbul Ticaret Odası (İTO): "Bu saldırı cana kıymanın ötesinde, devletimizin terörle mücadele kararlılığını artırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman Ordumuzun yanındayız."

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK): "Bu gibi saldırılar Ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini hedef almakta ve toplumda endişe ve güvensizlik yaratmayı amaçlamaktadır. Milletimiz bu gibi saldırılarla sarsılmayacak kuvvetli bağlara sahip olduğundan terör örgütleri amaçlarına ulaşamayacaktır."

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD): "'Bu ve benzer saldırılar karşısında millet olarak dimdik ayakta duracağımıza olan inancımızı bir kez daha tekrarlarken acılı ailelere de sabırlar diliyoruz. Bilinmelidir ki, terörün dili, dini, ırkı, mazereti olmaz. Geçmişteki fırtınaları nasıl atlattıysak bugün de atlatacağız."

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD): "Ne yazık ki bu alçakça ve kalleşçe saldırılardan sonra açıklama yapmaktan başka bir şey elimizden gelmiyor. Türkiye kendisini esir almaya çalışan teröre karşı birlik ve beraberliğini korumalıdır."

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON): "Ankara'da gerçekleşen menfur saldırıyı tüm kalbimizle lanetliyoruz. Hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kahraman askerlerine ve vatandaşlarımıza Cenab-ı Hakk'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.02.2016 10:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol