banner200
banner235
banner225
17 Mart 2016 Perşembe 16:00
İş Bankası: İddiaların hukuki zemini yok
banner188
banner213
banner230

 

İş Bankası'ndan KAP'a yapılan açıklamada, "Bugün bazı basın organlarında yer alan haberlerde, Bankamızın POAŞ'ta hissedar olduğu 2001-2005 dönemini de içeren 2001-2007 yılları arasında POAŞ yönetim kurulunda görev yapmış olan üyeler ile bazı üst düzey yöneticiler hakkında POAŞ'ın akaryakıt ithalat işlemlerinin bir bölümüne ilişkin olarak bir iddianame hazırlandığı ve dava açılması talebinde bulunulduğu bilgisine yer verilmiştir.

Söz konusu haberlerde, Yönetim Kurulu Başkanımız ve belirtilen dönemde POAŞ yönetim kurulunda görev almış olan bazı üst düzey yöneticilerimizin isimleri de yer almaktadır.

Konuya ilişkin olarak, halen Bankamıza ulaşmış herhangi bir resmi tebligat bulunmamaktadır. İlgili dönemde de halka açık bir şirket olan POAŞ'ın faaliyetleri kamu kurumlarının denetimine tabi olmuştur. Söz konusu haberlerde yer alan Bankamız Yönetim Kurulu Başkanı ve yöneticilerine yönelik iddialar hukuki bir zemine dayanmadığı ve gerçeği yansıtmadığından Bankamız yöneticileri ile Bankamızın yasal haklarının korunması için her türlü hukuki tedbire başvurulacağı hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.03.2016 16:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol