banner200
banner222
28 Mart 2016 Pazartesi 16:00
İran'dan Esad'a Palmira kutlaması
banner188
banner213
banner230İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şamhani tarafından Esad'a gönderilen mesajda, "Suriye devleti ve ordusunun işgal olunmuş toprakların teröristlerden geri alınması için gösterdiği azim ve kararlılık gurur vericidir " denildi.

Mesajda Şamhani, İran devleti ve silahlı kuvvetlerinin Suriye devleti ve Direniş Cephesi'ne olan "tam desteğini" devam ettireceğini ifade etti.

Mesajda, Suriye barış görüşmelerine de değinilerek, "Bazı ülkeler, teröristleri barış görüşmelerine müdahil edip onları aklamak yerine çabalarını Suriye yönetimine destek vermeye ve gerçek terörizme mücadeleye yoğunlaştırmalılar " ifadelerine yer verildi.
Rusya-Suriye Koordinasyonunu İyi Olduğu Göstermiş Oldu

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Palmira kentinin IŞİD’den geri alınmasına ilişkin gazetecilere yaptığı değerlendirmede, "Palmira'nin kurtuluşu, Rusya ve Suriye arasındaki koordinasyonun iyi olduğunu göstermiş oldu. Suriye'deki durum çok iyidir" diye konuştu.

Suriye ordusu, Rus uçaklarının desteğiyle IŞİD’in geçen Mayıs'ta ele geçirdiği Palmira'yı dün örgütten geri almayı başarmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.03.2016 16:00
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol