banner200
banner222
03 Haziran 2016 Cuma 14:40
İngiltere'nin dev mağazası kapanma kararı aldı
banner188
banner213
banner230

 

Nisan ayında kayyuma devredilen şirketi satın almak için başvuranlar arasında İngiltere'de yaşayan Türk işadamı Cafer Mahiroğlu da bulunuyordu.

Kapalı zarf usulü ile satışa çıkarılan ve yeni sahibini arayan firmaya talip olan Sivaslı Türk işadamı Cafer Mahiroğlu, IKEA ile yarışıyordu.

Kayyum Duff & Phelps dün yaptığı yazılı açıklamada, potansiyel alıcıların hiçbirinin şirketin geleceğini garanti altına almak için gerekli olan döner sermayeyi sağlayamadığını bildirdi.

Kayyum'un açık artırmaya çıkarılan şirket için uygun alıcı bulamaması nedeniyle ülke genelinde 164 mağazası bulunan dev perakende mağazası kapanma kararı verdi. Önümüzdeki haftalarda tasfiyesine başlanacak mağazanın yaklaşık 11 bin çalışanı da işsiz kalacak.

BHS’nin sahibi Dominic Chappell, 24 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada mağaza zinciri için gerekli finansmanı sağlayamadıklarını ve bu sebeple kayyuma devredildiğini duyurmuştu.

İngiltere'nin en eski departman mağazalarından BHS, geçtiğimiz yıllarda aralarında Mark & Spencer'ın da bulunduğu rakip şirketlere karşı rekabette geride kalmış ve ağır borç yükünün altına girmişti.

Firmanın 1,3 milyar Sterlin değerinde borcu olduğu bildirildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.06.2016 14:40
Anahtar Kelimeler:
EkonomiHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol