banner200
banner235
banner225
02 Şubat 2016 Salı 06:20
İngiltere'den vatandaşlarına Türkiye uyarısı: Oraya gitmeyin
banner188
banner213
banner230

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Güney Doğu bölgesinde PKK ile artan çatışmalar nedeniyle vatandaşlarını, Diyarbakır'a gitmemesi yönünde uyardı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sayfasındaki seyahat önerileri bölümünde, “Türkiye'nin Suriye sınırına 10 kilometre mesafede olan bölgelerine ve Diyarbakır'a” seyahat yapılmaması ifadesi yer aldı.

Uyarıda, “Güvenlik güçleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, PKK ve örgütle bağlantılı gruplara karşı operasyonlarına devam etmektedir. İngiltere Dışişleri Bakanlığı olarak vatandaşlarımızın Diyarbakır'a yapacağı herhangi bir seyahatin gerçekleştirilmemesi kanaatindeyiz. Benzer operasyonlar, Hakkari ve Şırnak illerinde de düzenlenmektedir. Bu bölgelere yapılacak seyahatlerde olağanüstü dikkat edilmesini öneriyoruz.” denildi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı daha önce de Ocak ayında, İstanbul'daki Sultanahmet Meydanı'nda, 10 turistin hayatını kaybettiği intihar saldırısının ardından, Türkiye'ye yönelik "terör tehdidinin yüksek seviyede" olduğunu belirterek, vatandaşlarını uyarmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 06:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol