banner200
banner235
banner225
26 Eylül 2016 Pazartesi 17:40
İmam Hatip olan okulun ilk okula dönüştürülmesi velileri sevindirdi
banner188
banner213
banner230

Yunusemre'in Hafsa Sultan Mahallesi'nde mahalle sakinlerinin arsalarını bağışlamasıyla yapılan Görgülüler İlkokulu, bir süre önce imam hatip lisesine dönüştürülünce veliler eylem yaptı. Çocuklarını başka mahallelerdeki okullara göndermek zorunda kalan veliler, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ile birlikte milli eğitim yetkilileriyle bu konuyu görüştü. Tepkili veliler amaçlarına ulaştı. Okul tekrar ilkokula dönüştürüldü. Veliler bunun üzerine CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ile birlikte okulun önünde bir araya gelerek kutlama yaptı. Veliler yaşları küçük olan çocuklarını başka mahallelerdeki okullara göndermek zorunda kalmadıkları için mutlu olduklarını söyledi.

"LAİK EĞİTİMİ BİR TARAFA BIRAKARAK BÜTÜN OKULLARI İMAM HATİBE DÖNÜŞTÜRDÜLER"

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ise yeni eğitim öğretim yılının sorunlarla başladığını belirterek, birçok okulun imam hatibe dönüşmesinden dolayı şikayetler aldıklarını söyledi. Biçer, "Yeni eğitim öğretim yılı büyük bir kaosla başladı. Biz bu okuldaki sorunu çözdük ama sadece bu okulun sorunu çözüldü. Son 14 yıl içinde 6 kez milli eğitim bakanı değişti. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Sadece dini referans alarak, laik eğitim bir tarafa bırakarak bütün okulları adeta imam hatibe çevirdiler. Salihli'den bütün oda başkanlarının imzalayıp gönderdiği bir dilekçe var. Feryat ediyorlar. Cemaat okulunun ikisi de imam hatibe dönüştürüldü diyorlar. Oysaki Salihli'de 2 imam hatip var. Salihli'nin fen lisesi yok, teknik lisesi yok. Orada ara eleman, sanatkar ihtiyacı var. Bizim sadece imama mı ihtiyacımız var? Biz bütün okulların imam hatibe dönüştürülmesine karşıyız" diye konuştu.
AK Parti yöneticilerinin Fethullah Gülen ile çekilmiş fotoğraflarının ortaya çıktığını kaydeden Biçer, "Bir imamın dizinin dibinde poz veren zihniyetler, bizim savunduğumuz laik, çağdaş, demokratik eğitimi anlayamazlar. AK Parti'deki bu kişilerin biran önce istifa etmesini bekliyoruz" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.09.2016 17:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol