banner200
banner222
12 Mayıs 2016 Perşembe 21:00
İmam Hatip anketine velilerden tepki
banner188
banner213
banner230
Geçen 7 Mayıs'ta İmam Hatip Okulları Platformu, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in ve o tarihlerde Bozüyük Kaymakamlığına vekalet eden kaymakam İbrahim Özdel'in de katıldığı bir toplantıda, 'Çocuğunuzun öğrenim gördüğü okulda İmam Hatip Ortaokulu açılırsa çocuğunuzu kayıt ettirmek ister misiniz?' sorusunun velilere sorulması kararı alındı. Öğrenciler aracılığıyla ulaştırılan, bu anket velilerin tepkisini çekti.

29 OKULA ANKET GÖNDERİLDİ

“07/05/2016 Cumartesi günü Bilecik’te Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir Bey’in de katıldığı İmam Hatip Okulları Platformu toplantısında alınan karar gereği, ekte bulunan anketin ilçemiz 4,5 ve 6. Sınıflarda uygulanmasına ilişkin kaymakamlık onayı ekte gönderilmiştir. Anketin öğrenci velilerine ulaştırılarak doldurulmasının sağlanması ve yapılan anketin ve ekte gönderilen tablonun doldurularak 13 Mayıs 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda, bilgilerinizi ve gereğini rica ederim” yazılı tebligat, Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel’in Bozüyük Kaymakamlığına vekalet ettiği bir dönemde olur vermesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün adına Müdür vekili Salih Aybaş’ın da imzasıyla ilçenin 29 ilk ve ortaokuluna gönderildiği öğrenildi.

ÖĞRENCİ VELİLERİ TEPKİLİ

Konuyla ilgili rahatsızlık duyduklarını belirten veliler, yeni İmam Hatip okullarının açılmasına karşı olmadıklarını ancak mevcut okulların imam hatibe dönüştürülmesi yönünde oluşturulan algının huzursuzluk yarattığını söylediler.

Bu eğitim yılının başında da Anadolu Öğretmen Lisesi binası İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmüştü.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.05.2016 21:00
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol