banner200
banner222
02 Mart 2016 Çarşamba 14:20
İlker Başbuğ, Star'ın '17 Aralık' haberini yalanladı
banner188
banner213
banner230

Star'da dün yayınlanan haberde, Bağbuş'un Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde Ekim 2015 tarihinde görüşen temyiz duruşmasında yolsuzluk operasyonları için 'darbedir' dediği öne sürülmüştü.

Başbuğ, Star'ın haberiyle ilgili olarak Twitter'dan açıklama yaptı. "Benimle ilgili bazı haberler görüyorum, yansıtıldığı gibi yeni bir açıklamam olmadı" diyen Başbuğ, "Merak edenler Yargıtay'daki temyiz duruşmasında yaptığım konuşmamın tamamına bakabilir" diyerek savunmasını paylaştı.

Başbuğ'un savunmasındaki ilgili bölüm ise şöyle:

Siyasi iktidarlar, siyasi partilerdir. Başı bellidir, sonu bellidir. Ne olursa olsun partiler ile hukuk çerçevesinde kalarak mücadele edilebilir. Sonuçta, seçimler ile millet siyasi partilerden hesap sorar.

Ama Cemaat, başı bellidir ama sonu belli değildir. Görülmezdir.

Hele bu yapı Devleti ele geçirmeyi hedeflemiş ise, bu tehdidi görmezlikten gelemezsiniz.

Hanefi Avcı, son kitabında “17 Aralık’ta başlayan operasyonun amacının yolsuzluğu ortaya çıkarmak değil darbe olduğunu, rakibini devirmeyi ve iktidarı ele geçirmeyi hedeflediğini, ortada evet bir yolsuzluğunda olabileceğini ancak, Cemaatin hiçbir zaman yolsuzluğu önlemek ve bu yönde görev alma gibi bir hedefinin olmadığını” yazmıştır.

Bu çerçevede, elbette Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı en önemli ve en büyük sorunlardan birisi; Cemaatin illegal yapılanmasıdır.

Yalnız bu düşünceyi bazıları gibi ben ilk defa bugün dile getirmiyorum. Genelkurmay Başkanlığı dönemimde açıkça bu tehdide işaret ettiğim, herkesin malumudur.

Her şey, net olarak ortadadır.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.03.2016 14:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol