23 Haziran 2016 Perşembe 15:40
İki asırlık çınar ağacının üzerinde basın açıklamasıDernek Başkanı Halit Gürsoy, orman yangınlarının çıkış nedenlerine dikkat çekmek amacıyla Deliklitaş Mahallesi Hamamyolu Caddesi'nde bulunan 202 yıllık çınar ağacı üzerinde basın açıklamasını yaptı. Ağaca, 'Orman yangınları ciğerimizi yakıyor. Ya koruyacağız, ya koruyacağız. Nokta' yazılı pankart da asan Gürsoy, atılan cam şişelerden orman yangını çıktığını belirtti.

"CİĞERİMİZ YANIYOR"

Elindeki boş bira şişesini çıktığı ağaçtan yere atarak kıran Gürsoy daha sonra ağaç üzerindeyken basın açıklaması metnini okudu. Gürsoy, "Sıcakların artmasıyla orman yangınları da arttı, ciğerimiz yanıyor. Yangınların sebebi ne yazık ki insan kaynaklıdır. Mangal, semaver, ateş yakmak ya da cam şişe atarak meydana gelmektedir. Bilim adamlarının açıklamalarına göre bir meşe ağacında 10 bin canlı yaşadığı gözlenmiştir. Canlıların yangın karşısında yaşadıkları dehşet vericidir. İnsanlar kendisi yangının içinde kalsa ormanları korumak için hassasiyet gösterir" dedi.
Konuşmasının ardından çınar ağacından inen Halit Gürsoy ile dernek üyeleri yerdeki kırılan bira şişesinin parçalarını süpürdü.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 23.06.2016 15:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol